Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brusel sa chystá vytiahnuť do boja euroval. Zachraňovať má celú Európu

25.03.2020 | Jozef Ryník

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

25.03.2020 | martin33

Koronadlhopisy - nahrada chybajuceho toaletneho papiera :-)

25.03.2020 | woko

a navyse zasa sulik zlozi vladu... euroval

25.03.2020 | PeterKN

Teraz ju nezloží.. tentokrát nebudeme garantovať ale na tvrdo si požičiavať.
Celá EU bude jedno grécko.

25.03.2020 | €€€

ved to je ten paradox že ten čo bol najviac proti eurovalu si z neho teraz bude požičiavať :D :D :D

25.03.2020 | zakaznik

shorturl.at/gEJX8

25.03.2020 | Ivan475

juu.. po vzore US.. koľko asi dostaneme na účet my v EU, 500-1000Eur?
premýšlam či dnes ešte niekoho môžu odsúdiť za falšovanie peňazí, veď vlastne len oživuje ekonomiku zvyšovaním kúpnej sily :D

25.03.2020 | €€€

europa pôjde inou cestou ....no neviem či cela ale minimalne my slovensko ....takže nečakaj žeby ti vlada dala len tak 500 eur ako chce usa davať svojim obyvatelom 1200 dolarov alebo kolko .... to by bolo možno za fica ale ked je pri kase sulik tak je jasne že tie prachy sa rozdaju len bohačom firmam podnikatelom a manažerov ostatny sa možu pozerať ako sa životy vyvolenych zlepšuju

25.03.2020 | bohatier

vytlacenimi peniazmi nik nezbohatne ale schudobnie.
v prvom rade vytlacene peniaze idu bohatym.

ovela viac penazi bude nahanat menej tovarov = inflacia,
mozno az hyper ak to nebude docasne
(ziadne vladne opatrenie nie je docasne).

25.03.2020 | Ivan475

ak dáš dáke omrvinky aj spodine, tak nebude inflácia to je to čaro.. niekomu dáš 1000eur a on si celý nadšený povie, že už má 5% z ceny auta, tak šup káru na úver.. prípadne si splatí niečo z hypotéky, ale čáry máry hypotéky sa predsa do inflácie nerátajú :)

26.03.2020 | martin33

Skor to vidim naopak. Ta "spodina" bude nakupovat hlavne v realnej ekonomike, co su veci co sa do inflacie pocitaju. Doterajsie natlacene peniaze isli do akcioveho trhu a nehnutelnosti, ktore sa do spotrebneho kosa na vypocet inflacie nezaratavaju.

26.03.2020 | Ivan475

no, len to by tu nemohli byť tie masáže "investujte do akciových fondov, dožente západ".. fakt neviem prečo si všetci myslia, že krízy sa dajú takto vykrývať.. to že dáš niekomu tisícku neznamená, že za mesiac keď otvoria bar, tak si pôjde dať 200pív alebo kúpiť tri autá.. max by chcel cestovať, ale aj z toho sadnúť do lietadla budú ľudia ešte minimálne rok pokakaní..

vygenerované peniaze vždy a vždy pôjdu len do nehnuteľností a akcií, čo spôsobí nárast hodnoty akcií, nehnutelností následne platov a imaginárny rast ekonomiky..

teraz som videl iniciatívu "zachráň svojho živnostníka" aby si si predplatil strihanie, tréning, kávu.. mg to si ozaj myslia, že ak si teraz objednám tri strihania, tak potom sa pôjdem dať ostrihať 3x a následne sa rovno ešte nechám zas 3x ostrihať? jasne že len odsuniem ďalšiu spotrebu.. podnikatelia si nerobili finančné vankúše, lebo veď žijeme v dobe teletabies a justintime cashflowu a teraz idú žobrať, že nemajú na nájmy..

26.03.2020 | €€€

ak daš peniaze bežnym a chudobnym ludom tak to minu v danej ekonomike od nich nečakaj cesty do dubaja a podobne nezmyselnosti od nich nečakaj investovanie na burze oni to minu na bežne veci potraviny a služby čim podporia viac domacu ekonomiku ako ked štat niekomu kto ma milion eur daš dalši milion eur a čakaš že on bude viac minať v domacej ekonomike u živnostnikov alebo malych firmach obchodikov službach a pod .....takito človek ten milion zoberie a kedže vidi že akciove trhy su dnes vyrazne nizko ( a ECB a FED bude za každu cenu pracovať len preto aby narastli ) tak ich vloži do toho aby zarobil viac ....tym padom nečakaj od bohačov že podporia domacu ekonomiku alebo vyššiu spotrebu jedine tak akciove trhy a podobne nezmysli ktore ekonomike nijako nepomožu

26.03.2020 | Ivan475

hej minie ich v domácej ekonomike a aj tu ostanú.. ak zavrieš hranice a znárodníš všetky závody.. :D

26.03.2020 | €€€

ivan ty si mysliš že bežny a chudobny ludia behaju po zahraniči a tam minaju peniaze ako bohači ?? ....alebo že chodia každy den nakupovať do viedne lebo slovensko je pre nich niečo menej ???

26.03.2020 | TiCs

Grandiózne - požičiam si peniaze, ktoré som tam vložil (na vklad som si požičal samozrejme na finančných trhoch). Samozrejme, do dlhu krajiny sa okamžite započítajú aj neodvolateľné záruky, pokiaľ niekto z dlžníkov nebude splácať. O ne máme vyšši verejný dlh - EK ich síce nezapočítava do procedúry nadmerného deficitu a ten teraz aj tak vypla, ale finančné trhy tie deficity vidia. A o to ťažšie si potom požičiame na finančných trhoch. Akože aspoň ten nezmyselný €val vráti peniaze krajinám, ktoré za ne ručia. Je to len spätná kváziracionalizácia existencie nezmyslu. A ešte to aj všetci alarmisti a fóbisti zožerú spolu so standing ovation :))