Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Exklientom Providentu pod dohľadom NBS odpustia dlhy

15.10.2019, 15:40 | TREND.sk

Pohľadávky skrachovanej britskej nebankovky po jej odchode zo slovenského trhu v roku 2016 prevzala poľská spoločnosť Kruk. Teraz klientom posiela listy, že im dlžnú sumu odpúšťa, píše portál hnonline.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Provident

Provident Financial položili zmeny v zákonoch, ktoré ohraničili, že dlžník môže preplatiť svoj dlh najviac dvojnásobne v porovnaní s bežnými bankami.

Podľa generálne riaditeľky Kruk Jaroslavy Palendalovej sa ukázalo, že časť portfólia, ktoré spoločnosť v dobrej viere získala, nemala správne uvedené všetky náležitosti. Preto pohľadávky na pokyn Národnej banky Slovenska (NBS) účtovne odpísali a ukončili všetky vymáhacie aktivity.

Neprehliadnite

Zákon o spotrebiteľských úveroch hovorí, že ak zmluva nemá všetky legislatívne náležitosti, úver sa považuje za bezúročný a bez poplatkov, upozorňuje hnonline.

NBS monitoruje listy, ktoré Kruk dlžníkom posiela. Odpustená suma má dohromady predstavovať približne 50 miliónov eur. Kruk by táto udalosť nemala položiť na lopatky a podľa J. Palendalovej nerozmýšľa o ukončení svojich aktivít na Slovensku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Provident

Diskusia (0 reakcií)