Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Expremiér Británie varuje Johnsona: Porušenie zákona nie je dobrý nápad

22.09.2019, 13:16 | TASR

Bývalý britský premiér David Cameron varoval v nedeľu súčasného premiéra Borisa Johnsona, že porušovanie zákona v čase, keď sa blíži dátum brexitu, „nie je dobrý nápad“. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica Sky News.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Brexit

Britský parlament začiatkom septembra prijal zákon, na základe ktorého musí vláda do 19. októbra predložiť parlamentu na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať poslancov hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody.

Neprehliadnite

Ak by to premiér do tohto termínu neurobil, musel by požiadať EÚ o odklad termínu brexitu do 31. januára 2020.
B. Johnson predtým vyhlásil, že by radšej „mŕtvy ležal v priekope“, než by mal rešpektovať tento zákon a požiadať Brusel o ďalšie predĺženie brexitu.

„Brexit bez dohody nie je dobrý nápad. Porušenie zákona nie je dobrý nápad,“ povedal Cameron v nedeľu relácii na stanici Sky News. Johnson by mal sústrediť všetko, čo má k dispozícii, na získanie dohody, čo premiér podľa D. Camerona aj robí. Bývalý premiér a B. Johnson sa podľa Cameronových slov zhodujú v tom, že je dôležité získať dohodu o brexite.

„Je oboznámený s mojimi názormi na väčšinu záležitostí,“ povedal D. Cameron. Najdôležitejšia vec, ktorú sa Johnson pokúša dosiahnuť - a v ktorej má Cameronovu podporu - je dosiahnutie dohody s Bruselom a snaha ukončiť obdobie neistoty.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit

Diskusia (0 reakcií)