Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Exprimátor Nových Zámkov rozdával zlaté padáky. Odsúdili ho na päť rokov väzenia

23.05.2019, 21:21 | TASR

Bývalého primátora Nových Zámkov Gejzu P. a prednostu mestského úradu Petra Ágha odsúdil v stredu Okresný súd v Nových Zámkoch za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom na päť rokov väzenia nepodmienečne. Rozsudok nie je právoplatný. Informuje o tom portál týždenníka Plus 7 dní.

  • Tlačiť
  • 3

Obaja odsúdení, ktorí sa na mieste voči rozsudku odvolali, majú taktiež nahradiť spôsobenú škodu, teda vrátiť do mestskej pokladne 178,6-tisíc eur. Tie rozdali ako mimoriadne odmeny zamestnancom mesta v čase, keď už primátor vedel, že po prehre v komunálnych voľbách odíde z funkcie.

Neprehliadnite

O mimoriadnych odmenách informoval v roku 2014 nových poslancov mestského zastupiteľstva mestský kontrolór Štefan Rovňaník. Z celkovej sumy malo byť 23,6-tisíc eur vyplatených zamestnancom mestského podniku Novovital.

Odmeny sa mali pohybovať v rozmedzí od 6-tisíc do 20-tisíc eur. Keďže peniaze na ne mesto v rozpočte nemalo, primátor aj prednosta ich podľa portálu mali získavať presunom v rozpočtových položkách.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Nové Zámky, odmeny