Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Extra daň pre najbohatších. Prezidentská kampaň v USA sa začína zostra

Kým na Slovensku sa prezidentská predvolebná kampaň reálne začína pol roka pred voľbami, v USA je to oveľa skôr. Fakticky sa už spustila, hoci k urnám pôjdu Američania až v novembri 2020. Hlavný dôvod sú peniaze. Tých je v amerických kampaniach potrebné zohnať stále viac, a tak s fundraisingom treba začať čo najskôr.

06.02.2019, 05:15 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 36

Zhromažďovať peniaze však môže len niekto, koho ľudia poznajú, s čím priamo súvisí aj druhý dôvod skorého začiatku kampane. Je rozdiel medzi kandidátmi, ktorí sa už pokúšali o úspech v predchádzajúcich voľbách alebo sú všeobecne známi z iného dôvodu, a „nováčikmi“, ktorí stoja na začiatku a bežný Američan o nich nič netuší. 

Kľúčové bude, kto vyzve súčasného prezidenta a republikána Donalda Trumpa, ktorý pôsobí na demokratov ako vyrážka na zadku. Poraziť ho môžu silné témy, preto sa dá očakávať, že kandidáti z konkurenčnej strany vyrukujú s oveľa radikálnejšou agendou, než akú Amerika doteraz zažila.

Neprehliadnite

Zatiaľ sa zdá, že dôležitými témami bude progresívne zdaňovanie až do výšky 70 percent pre najbohatších ľudí či program Green New Deal, v rámci ktorého by USA do roku 2030 o polovicu znížili emisie uhlíka. Obe témy načala vychádzajúca hviezda Demokratickej strany, 29-ročná kongresmanka z Bronxu Alexandria Ocasio-Cortezová.

Patrí k novej generácii politikov, pre ktorých je úplne prirodzené hľadať voličov na internete a neboja sa plávať v spleti sociálnych sietí. Svoje ľavicové postoje obhajuje na sociálnej sieti Twitter, kde zdieľa aj svoje kuchynské recepty a vo videách tancuje pred pracovňou. Pre svojich starších kolegov nedávno zorganizovala dokonca seminár na tému efektívnej práce na sociálnych sieťach.

Alexandria Ocasio-CortezováZdroj: Facebook / Alexandria Ocasio-Cortez

Nápad starý niekoľko desaťročí

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 36

Tagy Donald Trump, republikáni, USA, voľby