Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook kúpil herné štúdio slovenských programátorov, ktorí vytvorili hit

27.11.2019, 11:15 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Facebook ohlásila akvizíciu herného štúdia Beat Games, ktoré vlastnia slovenskí programátori Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár spolu s českým hudobníkom Jaroslavom Beckom. Cieľom Facebooku je získať pre svoju hernú divíziu Oculus Studios tvorcov doposiaľ najväčšieho herného hitu vo svete virtuálnej reality – Beat Saber.

  • Tlačiť
  • 0

Firma Beat Games sa po akvizícii stane súčasťou Oculus Studios. Akvizíciu oznámili na Twitteri obe firmy. Cena a detaily transakcie zatiaľ nie sú známe.

„Beat Saber začal ako malý nezávislý projekt a v živote by som nepredpokladal, že ho čakajú také bláznivé veci, aké sa udiali počas minulého roka. Som za to veľmi vďačný a verím, že tento krok nám pomôže vytvoriť veľa úžasných vecí – rýchlejšie, ľahšie a za pomoci mimoriadne talentovaných ľudí,“ vyhlásil na Twitteri programátor a herný dizajnér J. Ilavský.

Ján Ilavský (vľavo) a Vladimír HrinčárZdroj: archív Jána Ilavského

Beat Saber je rytmická hra, v ktorej hráč využíva dva svetelné meče inšpirované filmovou sériou Hviezdne vojny. V rytme hudby seká kocky, ktoré sa na neho rútia vo svete virtuálnej reality. Aby to nebolo také jednoduché, kocky treba trafiť aj v správnom smere, ktorý ukazujú šípky a mečom správnej farby – červenej alebo modrej. Hudobný podklad je voliteľný, vývojári postupne začali spolupracovať aj s najväčšími hviezdami hudobnej scény ako Imagine Dragons.

Hru si za prvé tri týždne po vydaní kúpilo 100-tisíc ľudí pri cene 20 eur alebo 30 dolárov. V súčasnosti je hra dostupn

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, herný biznis, Oculus Rift, VR

Diskusia (0 reakcií)