Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook zablokoval Kulturblog. Mal pomáhať kotlebovcom v kampani

26.02.2020, 10:07 | Ján Meľuch | © 2020 News and Media Holding

Sociálna sieť Facebook pokračuje v blokovaní stránok, ktoré šíria nepravdivý obsah. Okrem Kulturblogu pozastavil aj šesť ďalších stránok, ktoré šírili propagandu strany ĽSNS. Ich činnosť môže byť obnovená, administrátori stránok ale musia urobiť zmeny.

  • Tlačiť
  • 9

V noci z utorka na stredu zrušili sedem stránok, ktoré mali napojenie na stranu ĽSNS Mariana Kotlebu. Informoval o tom Denník N. Firma nespresnila, o aké stránky ide, faktom ale je, že Kulturblog je nedostupný.

Zablokované stránky dostali dočasný ban z dôvodu porušovania pravidiel Facebooku. Sprísnili sa ešte vlani v súvislosti s blížiacimi sa voľbami v USA. Sociálna sieť ale porušovanie pravidiel stránok sleduje aj v iných krajinách sveta. Chce zabrániť napríklad šíreniu nebezpečného obsahu a konšpirácií.

David Agranovich, šéf tímu, ktorý sa vo Facebooku zaoberá odhaľovaním globálnych hrozieb, pre Denník N povedal, že zistili na Slovensku prítomnosť stránok s mediálnym obsahom, ktoré sa tvária ako nezávislé, no v skutočnosti podporujú strany na pravej strane politického spektra. Dodal tiež, že stránky boli napojené na Ľudovú stranu Naše Slovensko.

Neprehliadnite

Stránku Kulturblog prevádzkuje občianske združenie, ktoré spoluzakladal odsúdený exposlanec Národnej rady Milan Mazurek s Dávidom Pavlíkom a Jánom Pastuzsekom, ktorí sú asistentmi poslancov M. Kotlebu. Hviezdou Kulturblogu je mladá gymnazistka zo Spišskej Novej Vsi Lívia Garčalová.

Na tendenčných videách Kulturblogu vystupoval napríklad konšpirátor Ľubomír Huďo, ktorý je známy aj zo Slobodného vysielača či InfoVojny, kandidoval aj na primátora Bratislavy s podporou kotlebovcov.

V prípade, že sa preukáže porušovanie pravidiel dotknutých stránok, môžu byť zablokované vo výraznejšej miere. K tomu, aby mohol Kulturblog pokračovať vo svojej práci, musel by podľa Facebooku priznať farbu a ukázať, kto za nimi skutočne stojí. Vzhľadom na to, kto ho zakladal a v súčasnosti vedie je pravdepodobné, že celý projekt je pod patronátom ĽSNS.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Kultorblog, ĽSNS, Marian Kotleba