Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fajčenie stojí svet ročne vyše miliardy eur

27.07.2019, 11:06 | TASR

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje, že každý rok zomrie na následky fajčenia osem miliónov ľudí, pričom fajčenie taktiež ročne spôsobuje škody v hodnote 1,4 miliardy dolárov (1,25 miliardy eur) na zdravotných nákladoch a zameškaných pracovných hodinách.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

fajčenie, WHO

Množstvo štátov svojim občanom skomplikovalo a predražilo fajčenie, avšak nezaviedli dostatok opatrení na to, aby im pomohli s fajčením prestať, uviedla vo svojej správe WHO.

Takmer päť miliárd ľudí, alebo 65 percent svetovej populácie, žije v krajinách, ktoré zaviedli aspoň jedno z odporúčaní WHO v boji proti fajčeniu, čo je štyrikrát viac než v roku 2007.

Avšak len 2,4 miliardy ľudí žijú v krajinách, ktoré aktívne pomáhajú svojim obyvateľom s fajčením prestať. WHO v tejto súvislosti štátom odporúča, aby doktori počas zdravotných prehliadok fajčiarom pomáhali a radili.

Neprehliadnite

Krajiny by mali podľa WHO tiež zavádzať linky pomoci, ktoré môžu fajčiarom poskytnúť osobnejšiu pomoc a podporu. Mnohé opatrenia pritom podľa organizácie môžu dobre fungovať tandemovo.

Ako príklad uviedla WHO Brazíliu, ktorá zaviedla grafické varovania na škatuľkách od cigariet a následne zaznamenala podstatný nárast volaní na núdzovú linku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy fajčenie, WHO

Diskusia (0 reakcií)