Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Farmári z protestov vstupujú do politiky. Začnú zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019, 13:49 | TASR

Nespokojní farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany s názvom Máme toho dosť! Zamerať by sa mala na agroproblematiku, ochranu životného prostredia a ďalšie témy s dôrazom na boj proti korupcii. Informoval o tom mediálny zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Zsolt Király.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

farmári

“Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom, ktorý panuje na Slovensku. O podrobných plánoch a našich chystaných krokoch sa vyjadríme začiatkom septembra na samostatnej tlačovej konferencii,„ priblížil jeden z členov prípravného výboru vznikajúcej strany Jaroslav Jánoš. Ďalšími členmi sú František Oravec a Patrik Magdoško.

Neprehliadnite

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vznik strany považuje za dôkaz, že skutočným cieľom farmárskych protestov bol vstup ich predstaviteľov do politiky.

“Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka rešpektuje ústavné právo ktoréhokoľvek občana Slovenska angažovať sa politicky, ale dôrazne odmieta zneužívanie občianskych aktivít na osobné politické ciele,„ vyhlásil rezort začiatkom augusta v reakcii na medializované informácie o založení strany.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy farmári