Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fica obvinili a Vallo dvíha dane v Bratislave: Najdôležitejšie správy dňa

05.12.2019 | TREND.sk

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2019 | Money

PS - progresívne sadzby

06.12.2019 | peterval

Ak niekto neveril, že Bratislava sa môže dočkať ešte horšieho primátora ako Bajan a Nesrovnal, tak Vallo ich tromfol. Sebe si nechal zvýšiť plat na 6000 eur mesačne, a občanom nasekal abnromálne zvýšenie parkovného, zvýšenie poplatkov za odpad a najnovšie aj 100% zvýšenie dane z nehnuteľnosti. U nebytových priestorov slúžiacich na podnikanie to ide už do skutočne vysokých súm, slovák, ktorý má ovela nižšiu mzdu ako rakúšan, bude platiť v Bratislave viac za auto, Slovensko tromflo vo vyššom daňovo odvodovom zaťažení väčšinu európskyh aj svetových krajín a Vallovi, Ficovi a daľším to nestačí,,, ide sa ďalej zvyšovať. Čakám, kedy niekomu prasknú nervy, a príde si to s korupciou zosobnenou v slovenských politikoch vybaviť osobne.

06.12.2019 | Natt

Neskutocne. Dat ci mat staru trojizbovu kralikaren za 200 tisic to hej, ale zvysit dan z 20 na 30 eur rocne, tak to teda nie. Ale kavicku v auparku za 2.5 to uz hej.
Chciet sluzby ako vo Viedni ale s desatinovym rozpoctom!
Fico znizi dane tak , ze zobere peniaze mestam , ale zly je Vallo.

Dan z nehnutelnosti je jedna zo spravodlivejsich dani. A BA na chvoste vsetkych OECD krajin.
Bratislava ma polovicny rozpocet ako Brno!! Ale zly je Vallo , nie Fico co tu vladne 12 rokov.

06.12.2019 | enko

dobre si napisal, kazdy tu opakuje 50% ale ze je to 10-15 € rocne ...to je take slovneske

06.12.2019 | peterval

Kým niečo napíšem, asi by bolo dobre si najskôr prečítať fakty. Ak niekto má byt v BA s plochou napri 60m, tak za byt zaplatí 66 eur, k tomu si treba prirátať rapídne zvýšenie za parkovanie v BA, + zvýšenie od nového roka za plyn 5%, za elektriku 9%, poistky daň 8%, atd. ešte stále máte pocit že ide o 10-15 eur ročne? V reále ide o stovky eur ročne, čo sa ide zvyšovať. Na magistráte v BA je bordel, na dôležité rozhodnutia sa čaká a je tam cirkus, Vallo si dosadil spolužiakom a známym trafiky, svojho spolužiaka dosadil do vedenia dopravneho podniku, sáms ebe zvýšil plat na 6000 eur mesačne. zhrnuté:
od 1.1 občan v BA platí viac:
- dvojnásobné sadzby daň z nehnutelnosti
- elektrika +9%
- poistky +8%
- plyn +5%
- ďaľšie nepriame dane na úradoch +
- poplatky za povolenia taktiež +
- parkovanie+
dokopy sa jedná u bežného človeka o stovky eur , u bohatších aj tisícky

stále idete tvrdiť že je zvýšenie o 10 eur?

06.12.2019 | Natt

Ty si robis kozy alebo si len Smeracky troll?

Co ma Vallo z elektrikou, poistkami? Bez na Sumracnu sa podakovat. Aj tie tato dan z nehnutelnosti isla hore preto lebo Fico a jeho zlepenec zobrali peniaze mestam.

07.12.2019 | peterval

Evidentne ste nepochopil pointu príspevku. Už len samotná daň za priemerný byt v BA bude po Vallovom zvýšení dane x násobok vyššie uvádzaných 10 eur. Vallo nasekal toho na plecia bratislavčanov naozaj dosť, zvyšuje násobne všetko čo sa dá. Na magistráte a na mestkých častiach je pri tom chaos, žiadosti sa vybavujú neskoro, nestíhajú lehoty, Vallo si dosadzuje spolužiakov a známych do funkcií a aby sa úplne vysmial občanom , sebe zvýšil plat na 6000 eur mesačne. Toto isté robí na celoslovenskej úrovni Fico, takže sa s Vallom dopľňajú a šklbú občana.

06.12.2019 | Roman Kanala

https://cynickaoblud...