Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Fica za výroky o migrantoch vyšetruje prokuratúra

12.01.2016, 19:12 | SITA

Výrokmi predsedu vlády Roberta Fica o potrebe „zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku“ sa od pondelka zaoberá generálna prokuratúra.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Informoval o tom Denník N, ktorému to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová. Na premiéra niekto podal za tieto výroky trestné oznámenie, totožnosť tejto osoby nie je známa.

„Na generálnu prokuratúru bolo dňa 10. januára 2016 e-mailom podané trestné oznámenie. Vec bude vybavená štandardným spôsobom a v súlade so zákonom,“ povedala pre Denník N A. Predajňová.

Oznámenie sa týka hanobenia rasy, národa a presvedčenia a podnecovania k rasovej, národnostnej a etnickej nenávisti, za čo hrozí trojročné väzenie.

Neprehliadnite

E-mail poslala fyzická osoba za výroky predsedu vlády zo 7. januára. Ako pripomína denník, v ten deň mal Fico tlačovku na tému Nový postoj vlády k téme migrácie po udalostiach v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

„Jediná cesta, ako minimalizovať riziká udalosti ako v Paríži a v Nemecku, je zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku,“ povedal vtedy premiér.

„Myšlienka multikultúrnej Európy zlyhala a nie je možná prirodzená integrácia ľudí, ktorí majú iný spôsob života, iné myslenie, iné kultúrne zázemie a predovšetkým iné náboženstvo,“ doplnil.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Fico, migranti, prokuratúra, trestné oznámenie

Súvisiace články

Ako Smer chráni Slovensko

Ako Smer chráni Slovensko Nájdete v TRENDE

Dnes už nikto nepochybuje o tom, že migračná kríza sa stala kľúčovou témou na Slovensku. Téma, ktorá ovplyvní priebeh predvolebného obdobia, ale aj výsledky, ktoré z parlamentných volieb 2016 vzídu 1

Fico pritvrdil, utečencov neprijmeme ani dobrovoľne

Polícia obvinila Kotlebu z extrémizmu pre šeky so sumou 1488

V Barcelone havaroval prímestský vlak, zranených je 54 ľudí

Vo Venezuele to vrie, USA evakuujú rodiny diplomatov

Diskusia (0 reakcií)