Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico môže bývať v štátnom byte. Odísť musí sám, vyhnať ho nemôžu

20.03.2019 | Eva Mihočková | Marián Leško

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

20.03.2019 | bozsky

Fica z bytu dostat nie je problem. Stathodi byt do drazby a novy najomca moze Fica vyhodit okamzite:

§ 711
(1) Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu, ak
a) prenajímateľ potrebuje byt pre seba, manžela, pre svoje deti, vnukov, zaťa alebo nevestu, svojich rodičov alebo súrodencov,

http://www.epi.sk/z...

20.03.2019 | Jan Luxembursky

Nech mu zatial zvysia najom na min. 5000€

20.03.2019 | Jaroslav Raztocny

pan B, pokuste sa uvazovat aspon raz:

1. svet nie je az taky jednoduchy ako si myslite. Ak chcete davat pravne poradenstvo, investujte do vzdelania.
Prenajimatel je ten kto vlastni a najomca je ten kto plati za uzivanie bytu.
Zabudate na existenciu ods. 1, §712a - ak uplatnite Vami citovany §711 - bude musiet prenajimatel poskytnut bytovu nahradu, skratim to 1:1 k tomu bytu, z ktoreho najomcu “odstranil”.
Oplatim Vam to vasim postrehom z tohoto tyzdna: zacnite citat zdroje, ktore neziju len z reklam. Google nie je vseliek.

2. otazky:
- kto bude mat zaujem o ucast v tejto drazbe ?
- kto bude mat zaujem zobchodovat s Fajkom jeho byt?
- ak je pravda, ze si Fajko zarobil inak ako len z oficialneho prijmu, z ktoreho mu ledva zostalo na parky v rohliku, tak bud doplati, alebo ... si pocka na transformaciu bytu do statnych ruk. Do volieb daleko.
To bude este divadlo

20.03.2019 | bozsky

Teraz pozeram, je to velmi, velmi chory zakon. Otazka este je, ci je zmluva na dobu urcitu, ci na dobu neurcitu. Ak na urcitu, pocka sa a nepredlzi. ak na neurcitu, v tom pripade by som po nadobudnuti bytu statom napadol zmluvu na sude, nakolko je nevyhodna a poskodzuje verejny zaujem neprimeranou vyskou prenajmu a navrhol bud platit trhove najomne, alebo vystahovanie.

Podla mna by sa do toho zapojil Matovic. Samozrejme, ze je byt vo vlastnictve (neoficialnom) Fica velmi hakliva vec, ale mozno by sa pani Ficova obetovala a kupila ho manzelovi, ked uz ten zasponzoroval byt milenke ;-)

21.03.2019 | alf1

no len by som sa spytal, co znamena termin "poskytnut"?
dnes predsa nie je ziadny problem poverit tym prvu realitku, ktore bezpochyby dokaze zabezpecit "bytovu nahradu" - dokonca aj podobnej urovne. hoci aj ak spoji tri ci styri byty kdesi v novostavbe. ale nevidim v tom zneni zakona termin, ze za polovicne najomne ako teraz. :-)

otazka 2 je zlozitejsia. a som si skoro isty, ze na nu uz maju na ministerstve pravdy aj odpoved. este si na uhradu ceny bytu moze aj pozicat. ci "pozicat" a z rezerv na belize postupne pomalicky splacat "hypoteku".

21.03.2019 | _bo_

§ 712c ods. 3 Občianskeho zákonníka: "Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia o zabezpečení bytovej náhrady; ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie, jeho nárok na bytovú náhradu zanikne."

Kľúčové je slovo bezdôvodne, čo pre daný prípad znamená, že ak terajší nájomca nedostane ponuku na prenájom porovnateľného bytu v Starom Meste, z ktorého to bude do parlamentu na skok, a ktorý dostane do prenájmu za porovnateľné nájomné, tak môže ponúkané bytové náhrady odmietať donekonečna.