Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico ide s krucifixom po diabolských ziskoch bánk

06.11.2019, 16:15 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Názor | Zatienený šéf Smeru sa opäť vytasil pred voličmi pred voľbami tromfom. Zdaní zisky bánk viac, ako sa čakalo a na neurčito dlho. Argumentuje po svojom, teda populisticky. Bankári sú v podstate zdierači ľudí, ktorí zarábajú podobne ako drogoví díleri či obchodníci s bielym mäsom, preto im treba seknúť po prstoch, teda po vreckách, a nasmerovať ich zisky do bezodnej štátnej pokladnice.

  • Tlačiť
  • 9

Čo na tom, že banky už roky síce zarábajú, ale ich ziskovosť zďaleka nedosahuje také šialené čísla, s akými sa vytasil poslanec Robert Fico. Navyše profit sa im postupne scvrkáva. Čo na tom, že na uletenosť návrhu poukazuje Národná banka Slovenska. Mimochodom, na čele s bývalým top smerákom, ktorý dokázal opustiť potápajúcu sa loď včas a našiel si teplé miesto guvernéra. Aj preto sa jeho kritika bankového odvodu javí prinajmenšom farizejská, keďže sám odvod v minulosti podporoval. Ale bola iná doba, všakáno.

Ozvala sa aj Slovenská banková asociácia. Pripomenula R. Ficovi, že banky platia do štátnej kasy miliónové dane ročne a na odvode už tiež zaplatili viac ako miliardu eur. V podstate sú zdaňované dvakrát.

Neprehliadnite

Inkvizítor Fico

Argument predsedu Smeru, že zisk je zlý a vysoký profit ešte horší, a preto sa musí zdaniť, pripomína argumenty stredovekej cirkvi. Tá tvorbu zisku aj úroky vyhlasovala za hriech. Lenže financiám sa musel aj vtedy niekto venovať, čo boli zvyčajne Židia, templári či Taliani. Aj preto ich cirkev vykresľovala ako antikristov a sem-tam na nich usporiadala pogromy. Samozrejme, úžernícky majetok im zhabala. Peniaze nesmrdia. Teraz ide bankárov lynčovať bohorovný R. Fico, ktorý síce chcel byť dobrý katolík, ale nevydalo. Taká bola doba.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy banky, dane, Názory, Robert Fico, zisky