Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico je slabý ako nikdy. Z garanta stability sa zmenil na blúzniacu trosku

14.11.2018, 21:40 | Samuel Chrťan

Názor | Najprv krátka rekapitulácia. Organizátori protestov Za slušné Slovensko boli vypovedať na NAKA, ktorá vyšetruje anonymný podnet – podľa neho organizovali štátny prevrat za financie Georgea Sorosa. Robert Fico s anonymom vehementne súhlasí a hovorí, že „my dobre vieme, kto sa s kým stretával a akú rolu v tom čase zohral“. Všetko vraj „pôjde von“ po vyšetrení vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 10

Mohli by sme teraz podrobne opisovať nespočetné dôvody, prečo sú vyjadrenia expremiéra nepresné a nebezpečné – od naznačovania, že zneužíval štát na sledovanie radových občanov, až po to, že organizátori majú v skutočnosti transparentný účet so stovkami mien podporovateľov – túto úlohu však prenecháme iným.

Zameriame sa skôr na to, prečo organizátori protestov Za slušné Slovensko Robertovi Ficovi prekážajú tak veľmi, že sa mu kvôli nim rúca dvanásť rokov budovaný imidž.

Neprehliadnite

Fico už len útočí. No a čo?

Aby sme pochopili, ako hlboko v problémoch sa Robert Fico topí, musíme sa vrátiť o štyri roky dozadu. Keď so všetkou pompéznosťou ohlasoval v starej Národnej rade kandidatúru na prezidenta s oportunistickou časťou slovenských elít za chrbtom a vlajkami nad hlavou, mal za sebou 8 rokov víťazstiev a pred sebou pokojných päť (či desať) rokov v prezidentskom paláci.

Teraz, o tri neúspešné voľby neskôr, sa jeho možnosti zúžili na postupnú politickú smrť alebo náhly odchod do zabudnutia. Richard Sulík by ešte doplnil tretiu možnosť, predčasný dôchodok v base.

Expremiér nesie prehry mimoriadne ťažko, a niet sa čo čudovať – zlyháva mu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Názory, Robert Fico, Smer, Za slušné Slovensko