Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico má novú výhovorku na bývanie v Bonaparte a naznačuje, že Drucker klamal

29.04.2018, 19:29 | TASR | TREND.sk

Bývalý premiér Robert Fico cez víkend dvakrát vystúpil v médiách. Najprv v rozhovore pre denník Pravda vysvetľoval, prečo ešte stále býva v Bonaparte, neskôr v relácii TA3 V politike obviňoval exministra vnútra Tomáša Druckera, že odmietol ako minister vnútra zabojovať.

  • Tlačiť
  • 6

Bývalý minister vnútra Tomáš Drucker neodišiel z funkcie pre dosluhujúceho policajného prezidenta Tibora Gašpara, myslí si predseda Smeru. Tvrdí, že Drucker sa „len jednoducho naplašil dusenia zo strany médií, lebo nebol schopný vysvetľovať svoje veci z minulosti“.

V rozhovore s Pravdou sa R. Fico vyjadril k bývaniu u podnikateľa podozrivého z daňových podvodov Ladislava Bašternáka. Už pred dvoma rokmi verejnosti sľúbil, že sa odsťahuje, no zatiaľ nenašiel dom, ktorý by sam u páčil a nevlastnil by ho nik pochybný.

„Mal som pokusy, ale dnes nájsť bývanie v Bratislave bez toho, aby nebolo historicky zaťažené ľuďmi, ktorí boli takí alebo onakí, je takmer nemožné. Našiel som si jeden dom, ale medzi jeho predchádzajúcimi vlastníkmi bola aj jedna dlhoročne odsúdená osoba. Potom som si našiel druhý dom, ten bol zase napojený na nejakých škaredých podnikateľov. Nepotrebujem ísť teraz z kaluže do blata,“ vysvetľoval v rozhovore.

Neprehliadnite

Spoločným menovateľom oboch vystúpení bola Ficova kritika prezidenta Andreja Kisku, ako aj protestujúcich ľudí v uliciach. „Už by sme sa mali všetci trošku upokojiť,“ povedal v TA3.

Odmieta tvrdenia, že súčasný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) je „jeho predĺženou rukou“. „My si rozumieme, sme dobrý tandem, no nemožno ho brať ako moju predĺženú ruku,“ povedal R. Fico.

Poslanec R. Fico sa bližšie nevyjadroval k podrobným obvineniam jeho exministrov, ktoré médiám poskytol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko. Takisto neodpovedal na viackrát položenú otázku o tom, kto mu dal informácie o daňových záležitostiach šéfa OĽaNO Igora Matoviča.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Bonaparte, bývanie, Ladislav Bašternák, Robert Fico, Tomáš Drucker