Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico po dvoch týždňoch v ústraní: spúšťame stranícku diskusiu

07.06.2019, 15:46 | TASR

Predseda Smeru-SD Robert Fico spúšťa v súvislosti so situáciou vnútrostranícku diskusiu. Oznámil to na brífingu v Bratislave. Na personálne zemetrasenie nevidí dôvod. Jeho cieľom je opäť vyhrať parlamentné voľby.

  • Tlačiť
  • 5

Fico nekomentuje informácie o mimoriadnom sneme Smeru-SD ani o tom, že by premiér Peter Pellegrini mohol kandidovať za predsedu strany. „Moja ambícia je veľmi jasná. Chcem stranu Smer-SD dotiahnuť do parlamentných volieb v roku 2020 v pozícii predsedu strany,“ uviedol. Svoju úlohu vidí v zachovaní jej stability. „Urobím všetko preto, aby tento subjekt bol naďalej najstabilnejším na slovenskej politickej scéne,“ komentoval Fico.

Žiadne zmeny

Personálne zmeny v najužšom vedení strany sa zatiaľ neplánujú. „Nevidím žiadny dôvod, aby sme robili personálne zmeny,“ vyhlásil R. Fico. „Chcem nájsť riešenie, ktoré bude najlepšie pre Smer. Myslím si, že najlepšie bude, keď prestanú niektorí ľudia komentovať veci verejne bez toho, aby prišli, zaklopali na dvere a povedali, že sa to dá urobiť aj vnútrostranícky,“ komentoval.

Oznámil, že spúšťa vnútrostranícku diskusiu. „Sám si chcem vypočuť názory okresných štruktúr. Budeme o tom hovoriť,“ zdôraznil s tým, že nechce komentovať čokoľvek, čo bolo povedané za posledné dva týždne v médiách zo strany jeho kolegov.

Neprehliadnite

Žiaden Izrael

Predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico odmietol, že by bol v ostatných dňoch v Izraeli. Rovnako odmietol, že by sa zveril do lekárskej starostlivosti. „Žiaden Izrael, žiadni doktori. Chodil som veľa po Slovensku a okrem toho som bol v Mostare na otvorení veľkej výstavy obrazov,“ povedal Fico.

Robert FicoZdroj: TASR

Dodal, že tam bol aj za prítomnosti ministerky kultúry Ľubice Laššákovej (Smer-SD) a čuduje sa, že si to nikto nevšimol, keďže tam bolo podľa neho 'milión novinárov'.

Predseda Smeru-SD a bývalý premiér Fico sa mal nachádzať v Izraeli, kde sa zveril do rúk tamojším najlepším kardiológom. Informáciu priniesol denník Pravda, ktorý sa odvolával na dva vplyvné zdroje zo Slovenska a Izraela.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Robert Fico