Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

13. dôchodok aj prídavok. Fico pred voľbami pridáva nové sľuby

18.01.2020, 12:09 | TASR

Žiadna politická strana v histórii Slovenska neprešla takým mediálnym masakrom ako Smer-SD. Vo svojom príhovore to uviedol predseda strany Robert Fico na sobotňajšej programovej konferencii Smeru-SD v Banskej Bystrici. Zároveň si myslí, že strana má na to, aby vyhrala vo februári parlamentné voľby. Rovnako pochválil prácu vlády SR a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Pripomenul i to, že Smer-SD je čisto antifašistická strana.

  • Tlačiť
  • 9

Predseda strany Smer-SD Robert Fico pokračuje v kritike, ktorú adresoval prezidentke SR Zuzane Čaputovej za jej reakciu na prepustenie bývalého prokurátora Dobroslava Trnku. Tá si chce predvolať pre jeho prepustenie policajného prezidenta Milana Lučanského aj generálneho prokurátora Jaroslava Čižnára.

Robert FicoZdroj: TASR

Kritiku vo svojom prejave počas programovej konferencie v Banskej Bystrici smeroval aj na opozíciu.

Neprehliadnite

Smer ukázal nové sľuby

V prípade účasti strany Smer-SD vo vláde, chce strana presadiť tri zásadné piliere. Prvým opatrením je 13. dôchodok pre dôchodcov. Druhý pilier sa týka mladých rodín, ide o 13. rodinný prídavok vyplácaný v auguste. Fico uviedol, že chce, aby lekári na Slovensku po vysokej škole odpracovali desať rokov, alebo zaplatili 55-tisíc eur za svoje štúdium na Slovensku a mohli odísť pracovať do zahraničia.

Tretím pilierom má byť riešenie situácie s nedostatkom lekárov na Slovensku. Podľa Fica bude v roku 2024 na Slovensku chýbať 3 000 lekárov. Aj napriek tomu, že máme na Slovensku štyri školy, kde budúci lekári študujú, je ich nedostatok, mnohí totiž odchádzajú do zahraničia. Pritom takéto štúdium stojí približne 50-tisíc až 55-tisíc eur na šesť rokov.

Preto chce R. Fico s účinnosťou od roku 2020 zaviesť, že končiaci lekári budú mať dve možnosti. Buď dostanú šek na 55-tisíc eur a budú môcť odísť kam chcú, alebo odpracujú na Slovensku desať rokov.

Robert FicoZdroj: TASR

Aktualizované o 12:46

Pellegrini: Chceme pokračovať v sociálnych opatreniach

Smer-SD chce pokračovať v sociálnych opatreniach a nepripustí ich rušenie. Vyhlásil to volebný líder strany a premiér Peter Pellegrini na sobotňajšej programovej konferencii Smeru-SD v Banskej Bystrici. Z vianočného príspevku chce plnohodnotný 13. dôchodok, sľubuje benefity pre rodiny s deťmi a zlepšovanie postavenia ľudí v práci. Pellegrini hovorí aj o potrebe zlepšiť slovenské zdravotníctvo. V prejave volá tiež po národnom zmierení a rovnakých možnostiach pre každého občana.

P. Pellegrini zdôraznil, že Smer-SD je jedinou nespochybniteľnou sociálnou demokraciou na Slovensku. „Za Smer dnes hovoria jeho skutky, konkrétne opatrenia pre ľudí, ktoré dvanásť rokov zlepšovali ich každodenný život. Sme vypočítateľnou, demokratickou, stabilnou a ľavicovou stranou,“ podotkol.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Robert Fico