Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico sa sťahuje a Danko stavia stožiar. A vraj máme „uhorku“

19.07.2019, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Názor | Niektoré otázky sú večné. Jednou takou je napríklad tá, či expremiér Robert Fico bol v konšpiratívnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave a čo tam okrem pitia Coca-coly robil.

  • Tlačiť
  • 9

Toto je totiž tiež súčasťou Gorily. A Gorila nie sú bezvýznamné stretnutia v nejakom byte. Gorila je hlavne dôkazom toho, akým spôsobom sa financovali politické strany (a aj Smer-SD).

Druhou nesmrteľnou otázkou je, kedy sa R. Fico vysťahuje z Bonaparte. Opakujúce sa novinárske otázky o sťahovaní sa z bytu Ladislava Bašternáka museli expremiérovi už poriadne liezť na nervy. Novinári ho s touto otázkou otravovali ako muchy v lete.

Začiatkom júla na túto otázku odpovedal, že už s touto témou nechce byť konfrontovaný. Hľadá si bývanie a cez leto si ho nájde. Adresu nechce zmeniť pre to, že bývanie v byte daňového podvodníka je nemorálne a podozrivé a vzhľadom na blížiacu sa dražbu aj problematické. Hlavným dôvodom je, že sa blížia parlamentné voľby a R. Fico chce včas upratať všetky možné míny.

Neprehliadnite

Otázky na túto tému však neprestanú, ani keď mu sťahovák prevezie nábytok. Nájdu sa novinárske zmije, ktoré sa budú zaujímať napríklad o to, za čo si nové bývanie expremiér s manželkou kúpili a či ich príjmy na (predpokladáme) luxusnú nehnuteľnosť môžu stačiť.

Nebotyčný Dankov stĺp

Okrem sťahovania expremiéra oživili nudné uhorkové obdobie, keď nie je o čom písať, aktivity predsedu parlamentu Andreja Danka. Hoci sú v súčasnosti pred budovou parlamentu štyri stožiare na vlajky, A. Danko usúdil, že sú veľmi nízke. Keďže Slovensko dostatočne nereprezentujú, treba ich nahradiť jedným vysokým stĺpom. A ten musí byť čo najvyšší, vyšší ako majú Maďari v Budapešti.

Zdá sa, že táto posledná aktivita predsedu parlamentu je už

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Danko, Jednou ranou, Názory