Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico sa zastal Mazureka. Povedal to, čo si myslí takmer celý národ, tvrdí

05.09.2019, 17:13 | TASR

Exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy

Fico

R. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Dodal, že Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientáciou.

„Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR voči poslancovi NR SR M. Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť“.

Neprehliadnite

Fico dodal, že ak „niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu“. Trojčlenný senát NS SR odsúdil Milana Mazureka za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

NS SR sprísnil v utorok na svojom verejnom zasadnutí minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt je právoplatný.

M. Mazurek tak už nie je poslancom Národnej rady (NR) SR. Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy Fico