Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico si posilňuje postavenie v Smere, chce šéfovať poslaneckému klubu

29.04.2018, 12:57 | SITA | TREND.sk

Predseda Smeru Robert Fico sa chce stať predsedom poslaneckého klubu strany v Národnej rade. Už počas týždňa o tom hovorili zdroje zo Smeru, v nedeľu to potvrdil pre televíziu TA3.

  • Tlačiť
  • 0

„Chcem dávať dohromady a koordinovať návrhy vlády a klubu. Chcem rozbehať poslanecký klub,“ vyhlásil počas týždňa samotný R. Fico. Doteraz bol predsedom poslaneckého klubu Martin Glváč. „Nechcem sedieť v parlamente len ako poslanec. Chcem sedieť v parlamente, ale s väčšou mierou zodpovednosti,“ uviedol.

Smer mal aj snem, na ktorom si Fico presadil zúženie rozhodujúceho orgánu. Delegáti na ňom rozhodli o zúžení predsedníctva strany z takmer 40 na 15 členov, predsedníctvo sa bude schádzať raz do týždňa.

Z titulu svojej funkcie sú jeho členmi predseda Robert Fico, šesť podpredsedov - Robert Kaliňák, Peter Kažimír, Peter Žiga, Juraj Blanár, Richard Raši, Peter Pellegrini, a generálny manažér Viktor Stromček.

Neprehliadnite

Delegáti zvolili za členov predsedníctva aj novú ministerku vnútra Denisu Sakovú, predsedu poslaneckého klubu Smer-SD v NR SR Martina Glváča, trenčianskeho župana Jaroslava Bašku, predsedu parlamentného výboru pre školstvo Ľubomíra Petráka, predsedu parlamentného výboru pre financie Ladislava Kamenického, štátneho tajomníka na ministerstve obrany Mariána Saloňa a poslanca NR SR Miroslava Číža.

Z najvyššieho straníckeho vedenia vypadli minister práce Ján Richter, ktorý bol členom užšieho vedenia ako generálny manažér, a tiež Vladimír Faič, ktorý šéfuje zboru premiérových poradcov. R. Fico povedal, že úlohou snemu bolo reagovať na situáciu, keď predseda strany nie je predsedom vlády.

„Chceli sme urobiť také zmeny stanov a v predsedníctve, aby bol schopný pružnejšie reagovať na výzvy, ktoré prináša politická realita,“ uviedol.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Robert Fico, Smer, snem

Diskusia (0 reakcií)