Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico: V4 nebude nikdy súhlasiť s povinnými kvótami

23.02.2018, 20:32 | TASR

Vyšehradská skupina (V4) nikdy nebude súhlasiť s povinnými kvótami na prerozdeľovanie migrantov. Vyhlásil to v piatok v Bruseli slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) po pracovnom stretnutí krajín V4, ktoré sa konalo pred začiatkom neformálneho summitu EÚ.

  • Tlačiť
  • 0

Bulharsko, ktoré je v súčasnosti predsedajúcou krajinou EÚ, pripravuje návrh dokumentu o migrácii. Podľa R. Fica je však táto iniciatíva pre V4 neprijateľná.

„Maďarské predsedníctvo V4 predložilo bulharskému predsedníctvu EÚ (iný) dokument o migrácii. Tento dokument je založený na princípoch, s ktorými vláda Slovenskej republiky súhlasí,“ priblížil predseda vlády a spresnil, že ide najmä o vonkajšiu ochranu hraníc, riešenie problémov v krajinách, odkiaľ imigranti prichádzajú, či dobrovoľné kvóty. Doplnil, že „Bulharsko aj tak pripravuje svoj vlastný návrh, ktorý je pre nás absolútne neakceptovateľný“.

„V4 vrátane Slovenska nikdy nebude súhlasiť s povinnými kvótami, nikdy nebude súhlasiť s tým, že suverénnej krajine bude niekto určovať, čo má v tejto oblasti urobiť,“ vyhlásil R. Fico.

Neprehliadnite

Solidaritu v otázke migrácie prejavilo Slovensko podľa Ficových slov aj v piatok na medzinárodnej darcovskej konferencii na podporu regiónu Sahel v Bruseli. Premiér spresnil, že Slovensko na tento účel (pre región Sahelu a Čadského jazera) prispela na konferencii sumou 500-tisíc eur do zvereneckého fondu.

Financie sú určené pre jednotky piatich krajín Sahelu, ktoré by mali zabezpečiť mier a bezpečnosť v regióne. Päť krajín nepokojného regiónu (Burkina Faso, Čad, Mali, Mauritánia a Niger) je podľa premiéra miestom, odkiaľ by sa mohla rozvinúť nelegálna migrácia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy imigrácia, Robert Fico, utečenci

Diskusia (0 reakcií)