Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico: Zmeny vo vláde budú už v najbližšom týždni

29.06.2014, 13:21 | SITA

Personálne zmeny vo vláde, ktoré na sobotňajšom mimoriadnom pracovnom sneme strany Smer-SD avizoval predseda strany a premiér Robert Fico, budú už v najbližšom týždni. Fico to potvrdil v nedeľnej televíznej relácii V politike.

  • Tlačiť
  • 0

„Môžem potvrdiť..., že prijmem tento týždeň personálne rozhodnutia vo vzťahu k vláde,“ povedal. Nepotvrdil ani nevyvrátil medializované informácie, že súčasný štátny tajomník ministerstva financií Peter Pellegrini, ktorý sa stal na sneme podpredsedom Smeru, by mal nahradiť Dušana Čaploviča v kresle ministra školstva.

„Neviem, či by to bolo príliš pekné, keby som najskôr oznámil personálne rozhodnutia cez televíznu obrazovku. Skôr si myslím, že tu musí byť štábna kultúra. Budem si musieť konkrétnych ľudí zavolať, budem s nimi hovoriť. Až potom sa budeme baviť o mediálnych výstupoch,“ vysvetľoval Fico s tým, že nechce komentovať žiadne personálne výmeny.

V relácii R. Fico hovoril, že v každej strane raz príde doba generačnej obmeny. Podľa neho P. Pellegrini nie náhodou nastúpil na post štátneho tajomníka. „Toto je typ človeka, ktorý priamo vyrastal pri nás,“ poznamenal s tým, že Pellegrini v Smere postupne stúpal.

Na druhej strane R. Fico zopakoval slová zo snemu, že v strane majú aj ľudí, ktorí spanšteli. „Máme ľudí, ktorí nám možno niekedy kazia dobré meno tým, že možno nekomunikujú s verejnosťou, že sú nejaké prejavy arogancie,“ dodal Fico.

Premiér zdôraznil, že zmeny vo vláde budú individuálne, nejde o rekonštrukciu vlády. „Skôr sa chcem sústrediť aj na štátnych tajomníkov, kde bude väčší počet štátnych tajomníkov vymenených,“ povedal. Teraz si predseda vlády nastavuje časový harmonogram zmien.

Okrem spomínaných zmien vo vláde urobia aj audit všetkých nominantov Smeru vo verejnej správe, v štátnych podnikoch, resp. podnikoch s účasťou štátu. Potom sa pozrú aj na okresné a krajské štruktúry.

„Chceme si poupratovať a byť plne pripravení na komunálne voľby, ktoré budú na konci tohto roku a potom, samozrejme, ísť s plnou vervou v roku 2015 do prípravy na parlamentné voľby, ktoré budú v roku 2016,“ uzavrel R. Fico.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Čaplovič, Fico, Pellegrini, Smer

Diskusia (0 reakcií)