Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ficov tip na novú investíciu do výroby detských mliek vyvoláva rozpaky

01.03.2016 | Ivan Haluza

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

01.03.2016 | LPB

Nerozumiem tomu náreku chovateľov. Veď keď bude mlieka málo, ceny stúpnu, nie? Prekonať ťažké odobie? Dokedy?

Pre Fica nie je dôležité, či sa fabrika rozbehne. Podstatná je najbližšia sobota. Ako sa to investično-dotačné vrece roztrhlo... čo tam nejaké zdravotníctvo/školstvo, na také prkotiny niet teraz času.

01.03.2016 | sona08

Nenariekaju chovatelia, nariekaju mliekarne, cize kupujuci od chovatelov. A je jasne, ze tym sa pripadny tlak na cenu mlieka nemusi pacit. Tato veta hovori za vsetko:

"Namiesto stimulov pre novú mliekareň by mala vláda radšej pomôcť našim chovateľom dojníc zvládnuť *horšie časy s nízkymi cenami*. Treba riešiť aktuálny problém s vypredávaním a vybíjaním domácich chovov kráv, a nie dotovať fabriku, čo má stáť o dva roky,“ hovori *mliekar*. Tak tak, treba mliekarom dotovat nizke vykupne ceny. Ked bude vyssia cena a viac dopytu po slovenskom mlieku, chovatelia prestanu vypredavat a vybijat, ci!? :)

Neviem, preco sa trend pytal len mliekara (prizvukujem tu jednotne cislo), a nie chovatelov. Bolo by to vhodne doplnit aj o reakciu od nich. Pytali sa ludi, aby komentovali prichod konkurencie a posilnenie druhej strany pri vyjednavani o cene mlieka. No co cakali, ze im povedia.

Suhlasim ale s tym, ze je nehorazne, ako Ficov kabinet rozhadzuje peniaze na dotacie ako sucast svojej predvolebnej kampane ako zmyslov zbaveny. Proti investicnym stimulom ako takym nic nemam, ale treba ich brat naozaj ako statnu investiciu a stat by mal prepocitat ich navratnosti. A to sa jednoducho nerobi, alebo ak hej, vlada si nerobi tazku hlavu ich zverejnovat.

01.03.2016 | Andrej Tkáč

vsetko vyvolava rozpaky, netreba investorov, rovno to zabalme a nevytvarajme nove pracovne miesta, to by bolo zrejme najlepsie riesenie, ze?

01.03.2016 | Kristian

http://www.independe...

01.03.2016 | kamionsk

tak hadam ked nebudu nic vyrabat tak ziadne benefity nedostanu.... hadam to ma pan primeros osetrene..

01.03.2016 | Roboot

Tito Spekulanti postavia nejake tie zaklady, aby sa nepovedalo, potom zhrabnu dotaciu a nezostane tu po nich ani smrad, dokoca zivota vystarano, v zivote ich uz nikto neuvidi, ani tie prachy nie ;-)