Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ficova pomsta za zmarený plán

22.02.2019, 20:15 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Na Slovensku kvitne trh politikov s trestnými konaniami. Polícia, prokuratúra a súdy sa v určitých, politicky citlivých prípadoch neriadia spravodlivosťou podľa zákonov, ale najmä hlavami politikov.

  • Tlačiť
  • 96

Tí vydajú pokyn, kto a kedy mal spáchať trestný čin. Ako gašparkovia v bábkovom divadle rozhodujú, kedy sa má informácia vytiahnuť na verejnosť, kedy sa vec zoberie jednému vyšetrovateľovi a postúpi druhému. A tiež vedia, kedy je najvhodnejší čas na obžalobu.

Kto je hlavný režisér

Prezident Andrej Kiska hovorí, že politikom, ktorý takto režíroval jeho problém s daňami je expremiér Robert Fico. Mal ho vydierať: Ak ho vymenuje za predsedu Ústavného súdu, žiadne stíhanie nebude. Ak je to pravda, potom by sa mali naplniť Sulíkové slová, ktoré R. Ficovi povedal v priamom prenose, že skončí v base.

O Ficových ambíciách odísť do Košíc sa hovorilo už vlani. Na verejnosti ich však nikdy nepotvrdil. Svojim straníckym priaznivcom vždy odkazoval, že má iba jediný cieľ – vyhrať ďalšie voľby. V poslednej chvíli, 7. januára 2019, predložil jeho kandidatúru na Ústavný súd Martin Glváč. „Najlepší minister vnútra v celej galaxii“ Robert Kaliňák prezradil, že on sám vie o ústavných túžbach svojho straníckeho šéfa od septembra minulého roku.

Neprehliadnite

Lenže prezident na obchod nechcel pristúpiť. A tak R. Fico skúšal na hlavu štátu zatlačiť cez sprostredkovateľov. Jedným z nich bol aj predseda Béla Bugár.

Ficove odkazy prezident bral ako vyhrážku a zastrašovanie s tým, že buď ho vymenuje, alebo sa vojna voči nemu spustí nanovo. A myslí si, že ak by sľúbil predsedovi Smeru vymenovanie za predsedu Ústavného súdu, tak by dnes žiadne trestné stíhanie voči konateľovi jeho firmy KTAG neprebiehalo.

Máme veriť. Neveríme

Je trestné stíhanie pomstou Fica, alebo vyšetrovatelia robia len to, čo podľa zákona majú?

Vyšetrovanie v prípade firmy KTAG

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 96

Tagy Fico, Fico ústavným sudcom, Jednou ranou, Kiska