Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ficove výroky k Mazurekovi už rieši aj NAKA

06.09.2019, 12:30 | TASR

Vyjadrenia predsedu Smeru-SD Roberta Fica na margo odsúdenia exposlanca Milana Mazureka (ĽSNS) kritizujú koaličné aj opozičné strany, pridali sa i odborári. Jeho výrokmi sa zaoberá aj Národná kriminálna agentúra (NAKA).

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Fico, NaKA

„Tak ako Mazurek nemá nič spoločné s kresťanstvom, tak ani Fico nemá nič spoločné so sociálnou demokraciou,“ skonštatoval bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák z OĽaNO. R. Fico podľa neho poprel rozhodnutie Najvyššieho súdu SR a pridal sa na stranu tých, ktorí obdivujú Tisa a Hitlera. P. Pollák tiež uviedol, že dal vyjadrením facku bojovníkom Slovenského národného povstania.

Neprehliadnite

Exposlanec Národnej rady SR M. Mazurek povedal podľa R. Fica to, čo si myslí takmer celý národ. Reagoval tak vo štvrtok (5. 9.) na odsúdenie M. Mazureka za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov.

SNS je z jeho vyjadrení prekvapená a v šoku. Splnomocnenec vlády pre rómske komunity a podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz skonštatoval, že sa „zvolebnieva“ a R. Fico opäť vyťahuje protirómsku rétoriku. Poslankyňa opozičnej SaS Natália Blahová vyzvala orgány činné v trestnom konaní, aby ho začali stíhať.

Ku kritike sa pridala aj viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov SR Monika Uhlerová. Vyhlásila, že považuje za neprípustné, aby sa najvyšší predstaviteľ sociálnej demokracie na Slovensku takýmto spôsobom v právnom štáte postavil k rozsudku súdu a rasovým výrokom predstaviteľa politickej strany. Opozičná Sme rodina je presvedčená, že takéto vyjadrenia slúžia iba na odvrátenie pozornosti a R. Fico sa nimi iba snaží zakryť vlastnú nečinnosť a neschopnosť.

Podpredseda mimoparlamentnej OKS Juraj Petrovič podal na R. Fica trestné oznámenie vo veci preverenia podozrenia, že jeho výrokmi mohlo prísť k spáchaniu trestného činu. Podanie trestného oznámenia avizoval aj neúspešný kandidát na prezidenta Eduard Chmelár.

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) po Mazurekovom odsúdení uviedol, že víta skutočnosť, že odsúdený extrémista už nebude sedieť v Národnej rade SR. Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý M. Mazureka v utorok (3. 9.) odsúdil, berie P. Pellegrini „ako vážne varovanie, že nemožno verbálne šíriť nenávisť“.

Podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru SR Michala Slivku sa vyjadrením už zaoberá NAKA.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Fico, NaKA