Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ficovi sa jeho ústavný sen nesplní. Mal by o ňom prestať snívať

26.10.2018, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

Názor | Predseda smeru Róbert Fico by po dvanástich rokoch už pokojne mohol povedať, že tam bol..., že v marci 2006 bol v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave, že sa tam stretol so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

  • Tlačiť
  • 2

Ale on sa zaťal ako somár – vytrvalo odmieta, azda po stý raz, že tam bol a pil kolu. Ak by posedenie priznal, novinári by mu už túto otázku nemohli položiť.

Nesmrteľná otázka zaznela stoprvý raz tento týždeň. „Robert Fico za druhej vlády Mikuláša Dzurindu sedel v opozícii,“ povedal šéf Smeru na štvrtkovej tlačovke po predsedníctve Smeru. Reagoval, že nemá nič spoločné s privatizáciou Slovenských elektrární, ktorú označil za hlavnú tému Gorily.

„Neotravujte ma s kokakolou,“ dodal.

Neprehliadnite

A nepovie, a nepovie...

Ďalšia otázka, na ktorú zaťatý R. Fico nechce odpovedať, súvisí s jeho ambíciami stať sa ústavným sudcom. R. Fico priamo neodpovedal, či chce byť sudcom ústavného súdu. „Chceme vyhrať v tandeme Fico-Pellegrini parlamentné voľby v roku 2020,“ uviedol.

Jeho neodpovede (a zatĺkanie) však hovoria za všetko. Nielenže sa túži presťahovať na súd do Košíc, on aj preto urobí všetko. Doslova všetko.

Ukázal to tento utorok v parlamente pri rokovaní o zmene ústavy.

Ešte minulý týždeň sa zdalo, že bude schválený vládny návrh, ktorý pripravil minister spravodlivosti Gábor Gál. Ten mesiace rokoval s odborníkmi, koalíciou a opozíciou. Návrh síce neriešil všetky problémy súčasného zákona, ale posunom bol.

Po stretnutí politikov za Smer s hlavou štátu sa ukázalo, čo vlastne chce Smer. Podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč vtedy oznámil, že navrhnú, aby sa kandidáti volili 90 hlasmi a o konečnom výbere by potom už nerozhodoval prezident, ako to bolo doteraz.

Strana Most-Híd deklarovala, že tento návrh nepodporí.

V utorok už presadzovala to

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Jednou ranou, Názory, Robert Fico, Ústavný súd