Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančník Tkáč vlastní podiel v nemeckej ProSiebenSat.1

19.10.2019, 08:52 | ČTK

Slovenský investor Patrik Tkáč vlastní 3,6 percenta v nemeckej televíznej a rozhlasovej spoločnosti ProSiebenSat.1 Media. Uviedla to agentúra Reuters. V rámci burzových pravidiel majú investori povinnosť o svojom podiele informovať po dosiahnutí trojpercentnej hranice.

  • Tlačiť
  • 0

P. Tkáč si v posledných mesiacoch získal pozornosť médií, keď spoločne s českým podnikateľom Danielom Křetínským podnikol neúspešný pokus o prevzatie nemeckej obchodnej firmy Metro.

Spoločnosť ProSiebenSat.1 Media sa teraz snaží rozšíriť svoje aktivity v oblasti e-commerce, aby kompenzovala slabé reklamné príjmy z televíznych aktivít.

Vítame každého investora a považujeme to za potvrdenie svojej stratégie,“ uviedla spoločnosť v reakcii na informáciu o Tkáčovom podiele vo firme.

P. Tkáč je podpredsedom predstavenstva medzinárodnej bankovej skupiny J&T, predsedom predstavenstva J&T Banky a významným akcionárom spoločnosťou J&T Private Equity Group, EP Global Commerce, Czech Media Invest alebo Mall Group.

Neprehliadnite

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Patrik Tkáč

Diskusia (0 reakcií)