Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Flašíková - Beňová: Orbán najprv ponížil Slovensko, teraz Maďarov

08.07.2013 | Pavel Sibyla

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

08.07.2013 | HromBlesk

Celý tento článok definuje jeho jedna veta: "Budúci rok vám vyprší mandát poslankyne EP. Čo považujete za svoj najväčší úspech, čo sa vám v uplynulých rokoch podarilo presadiť?" a tom všetkom je to , aby sa p Flašíková opäť dostala do parlamentu onič iné jej nejde. Tie keci okolo Orbána a zrelých nezrelých politikoch sú iba kampaň pred župnými voľbami a voľbami do EU parlamentu. Povedzme si rovno keby p Flašíková nebola a predával by kabelky, chýbalo by to niekomu???? Zmenilo by sa niečo??? Dajte si odpoveď sami.

Pýtam sa čo sa deje s Trendom...ved to je hrôza, recenzie na mobily, na notebooky, politikárčenie ako tento článok. toto by mal byť ekonomický, odborný magazín??? Ved´to je bazár, výplach.

08.07.2013 | palo sibyla

Viete, nám sa zdá, že ekonomika s politikou úzko súvisí a preto ju nemôžeme ignorovať. A myslím si, že politiky je na eTRENDE aj v tlačenom Trende o dosť menej ako kedysi.

09.07.2013 | HromBlesk

K tomu dodám aby ste sa občas pri kopírovaní článkov od Ft.com wiwo.de, aleno či už wirschaftsblatt pozreli na tie stránky aj inými očami. Tieto nemaju taký podiel balastu ani na webe ani v tlačenej forme. Ved často neviem čo ste realitný server, ktorý propaguje vzdušné zámky, alebo IT magazín , alebo skutočne ekonomický magazín.

10.07.2013 | fantro

Orbán je až príliš radikálny a tým škodi nielen Maďarsku, ale aj Slovensku. Je len otázkou času, kedy sa začnú ozývať aj okolité štáty, ktoré niektorí Maďari považujú za Uhorsko.

10.07.2013 | katarina533

Orbán je dobrý demmment a naozaj prispieva k porušovaniu základných európskych hodnôt. Ale mne sa na tomto článku naozaj páči tá novinárska prekrúcavosť- kde hneď skočili na voľbu GP na Slovensku. Je jasné, že Gašparovič rozhodol vo veci správne, ale snažili sa to tu zase prekrútiť. Ešte že sa Monika nedala. Ináč aj z jej odpovedí je cítiť, že je naozaj silná a zdravo sebavedomá žena. A myslím si, že môžme byť všetci radi, že je v EP. Je šikovná.

08.07.2013 | janok5

Škoda reči ... Komu neni z hora dáno v apotheke nekoupí.

08.07.2013 | xantipa

Nuž milá pani Flašíková, asi Vám uniklo, že:
1.
strana Fidesz, ktorej
predsedom je Viktor Orbán, záskala v posledných voľbách
v r.2010 52,73 % hlasov,
2.
že v dôsledku toho, je menovaný už druhýkrýt ministerským predsedom Maďarska,
čo je
vlastne vôla VäČŠINY ľudu-občanov Maďarska.
__________________________________________________­______

A že teda, Vašimi výrokmi vlastne popierate základný princíp DEMOKRACIE
ktorým
je VLÁDA ĽUDU prostredníctvom ĽUDOM zvolených zástupcov !!!
Okrem toho, sa neoprávnene miešate
do
vnútorných záležitostí suverénneho štátu !!!
__________________________________________________­______

Odpoveď neočakávam, pretože na to jednoducho NEMÁTE :-))

Ak by Vám implicitne nebolo jasné čo nemáte,
tak
sa vyjadrím explicitne :

Patričný intelektuálno-inteligenčný, ako ani morálny potenciál !!!
Ak by Ste ho mali,
tak
určite nesedíte v Euro-parlamente.

Prečo ?

Pretože tento byrokratický, zbytočný a škodlivý kolos
potrebuje
na svoju záškodnácku činnosť (Eurofondy, korupcia,Euroval,
atď...)
ako poslancov jedine takých, ako Ste Vy :-))


09.07.2013 | HlasNaHlas

Xantipa, suhlasim, najmä cosa tyka demokratickych nazorov pani Flasikovej. Cudujem sa, ze sa s nou eTrend vobec bavi. Pani Flasikovu by som v zivote nezavolal na rozhovor do ekonomickeho media. Mozno tak na polstranu do Noveho Casu (Ak by to zaplatila ako reklamny clanok).
A Orbanovi drzim palce. Zda sa mi byt jediny rozumny politik v porovnani so slovenskym a mozno aj europskym bahnom, co sa vali oproti nemu.

10.07.2013 | starapravda

AD1)Zaujimave, že ked sa o legitimite volebnych vysledkov bavime v madarsku tak je Orban legitimne zvoleny, a ked na SLV, tak Fica zvolili len hlupe ovce (44%) ???

Takže trošeku objektivnosti nabuduce prosim!

AD2) To nič nemeni na tom, že Oban je šovinisticky nacionalista a Fidesz extremisticka strana

AD3) Na druhej strane som velmi rad, že vramci diplomatickyh vztahov sa nam s Maďarskom darí udržiavať asi najlepšie vztahy za posledne roky..

10.07.2013 | fantro

Čo tu uvádzaš nie je problém Beňovej, ale Európskej únie ako takej. Tým, že sme prejavili záujem byť jej súčasťou, súhlasili sme aj s inštitúciami. Skutočne byrokratický aparát je prehnaný, ale čo má s tým spoločné Beňová....

08.07.2013 | Niless

No rovnake uznesenie by sadlo ako rit na serbel aj voci samotnej EU...uznesenie kritizujúce politiku bruselskeho aparatu. Spôsob, akým boli schválené europske zmluvy ci ustava (hlasujte kym to neprejde), obmedzenie právomocí zvrchovanych statov, byrokracia najhrubsieho zrna či narastajúci odpor voci politike Bruselu v celej EU (najma na juhu) podľa vacsiny ludi zvyšujú riziko, že v unii dochádza k porušovaniu základných pravidiel, ktore boli na zaciatku dohodnute.

Osobne nevidim takmer ziaden rozdiel.


Neobhajujem Orbana ale bol v parlamente ako na vysluchu u fasistov, nachvilu si predstavme ze by si nas alebo madarsky parlament takto zavolal na kobercek nejakeho komisara ci samotnych aparatcikov Rompuya, Schultza alebo Barosa. Skandááááál.

Najsmiesnejsie je su pasaze zo spravy: "Ak by sa maďarské úrady neriadili hodnotami EÚ, europoslanci požiadajú orgány Európskeho parlamentu, aby zvážili uplatnenie článku 7 Zmluvy o EÚ."
Tzn. Rada EU kvalifikovanou väčšinou moze rozhodnúť
o pozastavení určitých práv vyplývajúcich z uplatňovania zmlúv, ale záväzky príslušného členského štátu vyplývajúce zo zmlúv zostávajú pre tento štát v každom prípade
aj naďalej záväzné.

HRa s cukrom a bicom, nic ine.

k p.Benovej neni co dodat, v podstate ma za sebou sto tisic preferencnych (zrejme pobludenych) hlasov, to je v podstate prd vo vesmire.

10.07.2013 | paul507

Myslím si , že je škoda, že sa pani poslankyňa nemohla ozvať. V prípade Orbána má absolútnu pravdu. Už od začiatku svojho mandátu pravidelne ponižuje našu krajinu a momentálne ponižuje aj tú svoju. Je správne, že pani Beňová vytvára v parlamente prirodzený tlak na dodržiavanie európskych zásad. Dúfam, že po voľbách bude pôsobiť na čele BSK.