Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Francúzsko chce, aby Vatikán zbavil imunity vyslanca podozrivého z obťažovania

01.03.2019, 17:34 | TASR

Francúzska ministerka pre európske záležitosti Nathalie Loiseauová odporučila v piatok Vatikánu, aby zbavil diplomatickej imunity svojho vyslanca vo Francúzsku, arcibiskupa Luigiho Venturu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Vatikán

Luigi Venturu obvinili zo sexuálneho obťažovania mladého zamestnanca parížskej radnice, ktorého sa mal dopustiť 17. januára počas novoročného príhovoru starostky Anne Hidalgovej pre diplomatov, náboženských lídrov a zástupcov občianskej spoločnosti.

Neprehliadnite

Ten sa k obvineniam odmietol vyjadriť. „V tomto okamihu (Ventura) profituje z diplomatickej imunity, Svätá stolica si je však vedomá vážnych obvinení, ktoré boli proti nemu vznesené. Ani na sekundu nepochybujem, že Svätá stolica urobí správnu vec,“ uviedla N. Loiseauová pre francúzsku televíziu CNews.

Príslušné orgány nemôžu L. Venturu vypočúvať, keďže ho ako apoštolského nuncia ochraňuje diplomatická imunita.

Dôverou v katolícku cirkev na celom svete otriasajú škandály súvisiace so sexuálnym zneužívaním, ktoré sa týkajú aj jej vysokých predstaviteľov v Spojených štátoch, Čile, Austrálii, Írsku a iných krajinách.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Vatikán

Diskusia (0 reakcií)