Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

František pritvrdil slovník. Interrupciu prirovnal k nájomnej vražde

04.02.2019, 21:14 | TASR

Pápež František povedal na víkendovom zhromaždení tzv. protipotratových skupín, že umelé prerušenie tehotenstva by sa nemalo považovať za ľudské právo, informovala tlačová agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 2

„Zámerné zahasenie ľudského života v jeho začiatočných štádiách je zrada voči nášmu osudu,“ povedal pápež.

Umelé prerušenie tehotenstva hlava katolíckej cirkvi prirovnala zaobchádzaniu s ľudským životom ako so spotrebným tovarom, ktorý sa použije a zahodí. Táto predstava je podľa pápeža rozšírená a zakorenená a dokonca je na základe nej interrupcia chápaná ako ľudské právo.

Neprehliadnite

Pápež František je podľa DPA považovaný za výrazne liberálnejšieho, ako boli jeho predchodcovia, za čo si z časti katolíckej verejnosti neraz vyslúžil kritiku. Urobil ústretové kroky voči rozvedeným veriacim a mal aj viaceré zmierlivé vyjadrenia na adresu homosexuálov. V oblasti interrupcií však dogmaticky bráni tradičné názory katolíckej cirkvi.

Prítomných pútnikov na vatikánskom Námestí sv. Petra sa v októbri minulého roka spýtal, či „je správne odstrániť ľudský život, aby sa vyriešil nejaký problém“. Odpovedal, že „je to, ako by sme na vyriešenie problémov najali nájomného vraha“.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy interrupcie, pápež František