Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bitka či nehoda. Kedy od vás zdravotné poisťovne môžu vymáhať úhradu liečby

18.07.2019 | Mária Hunková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

18.07.2019 | martin33

Je zaujimave, ze pri plateni sa zdravotne poistenie nesprava ako skutocne poistenie, lebo mesacna platba nie je umerna riziku, alebo vyske krytia ale vyske prijmu poistenca (teda sa sprava ako dan z prijmu). Ale v pripade, ked sa ZP chcu vyhnut uhrade nakladov na zdravotnu starostlivost, tak zrazu principy bezneho poistenia uplatnovat chcu.

18.07.2019 | Morris

vsetko je mozne, ked su tu zakony ako v bananovej republike t.j. kto ti da na banany, ten ma vybaveny zakon.

Akoze v principe nemam nic proti tomu, aby sa taketo nieco dialo, ale jednym dychom presne suhlasim s tym, co si napisal - mal by som platit podla ineho principu, nez podla svojho prijmu.

19.07.2019 | Morris

"Ak pacient porušil liečebný režim alebo bol zranený pod vplyvom alkoholu.... Poisťovňa si následne vyžiada fotokópie lekárskej správy zo zdravotníckeho zariadenia, záchranky alebo pohotovosti, aby mohla porušenie preukázať. "

ešte tu mám otázku - čiže pôjdem do mesta, dám si 4 pivá (1 promile) cestou domov sa potknem a zlomím si zápästie. Môže poisťovňa regresovať takéto liečenie?

Ak áno, na základe čoho? Zmluvu som s poisťovňou žiadnu nepodpisoval, čiže to stojí v nejakom zákone?

19.07.2019 | martin33

§9 Zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení
(7) Zdravotná poisťovňa má právo uplatniť svoj nárok na úhradu nákladov za poskytnutú
a) zdravotnú starostlivosť voči poistencovi, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu,14)
b) zdravotnú starostlivosť voči poistencovi, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku užitia alkoholu alebo inej návykovej látky; to neplatí, ak ide o maloletého poistenca, ktorý je umiestnený v resocializačnom stredisku pre drogovo závislých a inak závislých na základe rozhodnutia súdu,

Aj kofein je navykova latka, ked si dam kavu musim si teda davat pozor aby som sa nezranil :-)

19.07.2019 | Morris

dakujem