Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gál: Jankovskú odvolám, ak polícia potvrdí jej väzby na Kočnera

24.08.2019 | TASR

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

24.08.2019 | Európan

Smer okamžite pozastaviť výkon funkcie Jankovskej do vysvetlenia kauzy.

25.08.2019 | Roman Kanala

Presne tak. U bežného občana platí prezumpcia neviny. U politika je to naopak, platí prezumpcia viny. Pri podozrení, že je kalibašter, má byť politik odstavený od rozhodovania a od všetkých služobných informácií. Keď už pre nič iné, tak aby sa predišlo kolúzii. Ak sa politik správal tak, že existuje pochybnosť o jeho bezúhonnosti, už je vinný a mal by odísť sám. Ušetrí si hanbu kopanca do Žiliny.

25.08.2019 | mba

Ten Gal snad nie je ani normalny. Ak policia zhabe Jankovskej a dalsim mobily, existuje podozrenie, ze ako 2. na ministerstve spravodlivosti! mari vysetrovanie v prospech podozriveho M.K. a on ju necha uradovat?! Ste Vy vsetci vo vlade v hlave v poriadku? V civilizovanej krajine kde nevlsdne mafia by bola okamzite postavena mimo urad dovtedy kym sa veci nevyjasnia. Ako maju policajti vec vysetrit ked Jankobska veselo komunikovala a mozno este aj komunikuje s Kocnerom?!

Slovensko je regulerny mafianskym statom...

25.08.2019 | demo50

Elvtárs Gál, štátny tajomník je politicky obsadzovaná funkcia, už pri akomkoľvek aj najmenšom podozrení je dotyčnej dáme potrebné ihneď pozastaviť výkon funkcie. Táranie Vaše ako aj Peleríniho o akejsi "prezumpcii neviny" sú nezmysly. Vaše právne povedomie a vedomosti sú asi použiteľné iba na obhajovanie daňových podvodníkov a v súčinnosti s takými sudcami, ako je dotyčná dáma ste aj úspešný, o čom svedčia príjmy vašej advokátskej kancelárie.

25.08.2019 | Roman Kanala

V Ženeve máme predsedu vlády, ktorý je podozrivý, že je kalibašter. Podľa novej ústavy nemáme rotujúce predsedníctvo, ale predseda vlády je tam nastálo na celé funkčné obdobie a nedá sa odvolať, ledaže by odstúpil sám. Pretože chlapík odstúpiť nechce, kolegovia mu vzali všetky právomoci, sedí v prázdnej kancelárii, funkciu predsedu vlády prevzal iný a bol pozbavený imunity. V septembri sa naň chystajú prokurátori, už má pár predvolaní.

Čím sa previnil? V čase, keď mal zodpovednosť za letisko v portfóliu ekonomiky, prijal pozvanie od arabského šejka na výlet na F1 kdesi v púšti. Dubaj či kerá to psia mater. Letenka prvá trieda, hotel s piatimi hviezdičkami, aj s celou rodinou. Lenže ten šejk je majiteľom pozemných služieb a cateringu na letisku. Konflikt záujmov. Zatiaľ sa nenašlo nič, čo by nasvedčovalo nejakému prihrávaniu zákazok, ale ostáva konflikt záujmov. V inej afére s nejakým telefonickým hotelom, Sofitel či tak, tam bol tiež konflikt záujmov. Dobre, tak nech. Ale ten chlapík o tom klamal. Klamal vláde, klamal v novinách. A to sa neodpúšťa. Žiadne také, že Kali je sympaťák, aj keď je zloduch, ale má taký nežný kukuč.

To všetko nie je naplnený zločin, ako prevádzkovať business či právnickú kanceláriu v čase ministrovania, obchodovať s daňovým podvodníkom či bývať v Bonaparte. Ale Jankovská by v Ženeve už nezohnala ani prácu upratovačky. Musela by sa presťahovať niekam do Tramtárie, kde vládne mafia a kde by sa prípadne ešte mohla uplatniť. Ako napríklad v Bratislave.

26.08.2019 | enko

hnoj pokrytecky, do PI s mostom dalsie volby