Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galko a Rajtár chcú väzbu pre Trnku. Aj kvôli obave o jeho život

02.12.2019, 16:30 | TASR

Poslanci Národnej rady Jozef Rajtár a Ľubomír Galko žiadajú Generálnu prokuratúru o väzobné stíhanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Zároveň vyzývajú súčasného šéfa prokuratúry Jaromíra Čižnára, aby zriadil špeciálny tím na vyšetrenie nahrávok Mariana Kočnera a D. Trnku.

  • Tlačiť
  • 3

Väzobné stíhanie má podľa Ľ. Galka predísť tomu, aby D. Trnka mohol ovplyvňovať svedkov a mariť vyšetrovanie, zabrániť jeho úteku a vyhýbaniu sa trestnému konaniu, ale aj zabezpečiť jeho bezpečnosť.

Neprehliadnite

„Svedectvá D. Trnku môžu pre niektorých ľudí znamenať usvedčenie z kriminálnych deliktov a následky môžu byť fatálne. Títo ľudia sa môžu pokúsiť o fyzickú likvidáciu D. Trnku,“ zdôvodnil.

Ľ. Galko zároveň oznámil, že na zasadnutí parlamentného branno-bezpečnostného výboru, na ktorom bude prítomná aj ministerka vnútra Denisa Saková a prezident Policajného zboru Milan Lučanský, navrhne zaradiť bod, v rámci ktorého sa budú členovia výboru pýtať na kroky polície v súvislosti s aktuálnym dianím.

Závažnosť a rozsah podozrení pri D. Trnkovi a M. Kočnerovi je podľa J. Rajtára bezprecedentný. „Preto vyzývame generálneho prokurátora J. Čižnára, aby zriadil špeciálny vyšetrovací tím na vyšetrenie nahrávok M. Kočnera a D. Trnku,“ vyhlásil. Zložený by mal byť podľa neho z tých najlepších prokurátorov, ktorí majú za sebou konkrétne výsledky.

Ľ. Galko na tlačovej konferencii tiež uviedol, že „pred malou chvíľou“ sa dozvedeli o pokuse zastrašovať J. Rajtára. Ten chce detaily zverejniť počas týždňa.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Dobroslav Trnka, generálna prokuratúra