Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gašpar neodvolal Druckera, ten sám zbabelo uteká

16.04.2018 | Filip Obradovič

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

16.04.2018 | oko

titulka “Gašpar neodvolal Druckera” asi nie je gramaticky spravne.
ale ak to bol umysel, tak je to velmi presne a navyse aj vtipne :)

16.04.2018 | OliWer1

Je to spravne, lebo gaspar sa pise na zaciatku vety ako Gaspar.

16.04.2018 | olivertwist

tak už vieme, KTO je výkonná HLAVA MAFIE ... je to ŠAŠO počmáraný ...

17.04.2018 | mba

Meciarov rezim uniesol prezidentovhi syna a zavrazdil Remiasa.

Smeracka mafia s Bonulom ma na svedomi vrazdu Kuciaka a Kusnirovej.

Drucker vahal ci odvolat Gaspara, a tak mafia ho radsej prinutila odist podsunutim info o Druckerovych kseftikoch Marovicovi.

Boh ochranuj Slovensko!

Ktokolvek, kto v sebe dnes najde odvahu bojovat s mafiou a vysoko organizovanym zlocinom, s bielymi goliermi na cele, je tisickrat lepsia alternativa pre Slovensko ako mafiansky a tunelarsky Smer so SNS. Aktualna vlada su prezleceni darebaci z cias HZDS a SNS.

Zacat vsak vsetci musime u seba! Mafia bez kolaborantov nefunguje. Korupcia na SK zabija. To by si mal kazdy uvedomit, kto dnes uplaca, berie, alebo o tom vie a mlci.

Nikdy totiz neviete, ci Vas raz niekto iny nepreplati. Ti, co beru, beru z kazdej strany.

Preco v doprave vacsina z nas respektuje dopravne znacky?! Lebo vacsina pochopila a akceptuje, ze je to pre vsetkych vyhodnejsie a bezpecnejsie, rychlejsie dojdete domov, ci do prace a je tak vacsia sanca, ze cestu prezijete. Ak by vsetci jazdili ako Basternak, denne mame na cestach tisicky mrtvych. Ani Basternak by zrazku s Humnerom neprezil.

V rodine, kde neplatia ziadne pravidla, vacsinou nic dobre nevyrastie. Lebo ani nema ako. Deti sa nemaju ako naucit ako respektovat pravidla spolocnosti. Preto Paskovci potrebuju zbit zenu, ci Poor ml. sa chovat na stadione ako primitiv. Ale keby sme sa vsetci na tych stadionoch chovali ako oni, koho by bavilo chodit na ten futbal?! Nebali by ste sa brat so sebou deti?!

Byt slusny a nekorumpovat sa oplati. Lebo iba tak sa do cela krajiny dostanu ti najschopnejsi, ktori maju na to krajinu riadit: moralne i intelektualne....

Alternativa existuje vzdy. Hlbsim suterenom pre Slovensko moze byzt uz iba obcisnska vojna.

Slovaci dnes uz nemaju co stratit. Mafiu dnes odstavia iba demonstracie a casovo neobmedzeny generalny strajk.

17.04.2018 | mytu

+++

17.04.2018 | otíc

Zobuď sa, priateľu!
Demonštrácie už unavujú svojimi požiadavkami na predčasné voľby (akurát Sulík a Kotleba ich s optimizmom očakávajú) a kyjevský scenár, keď zanedbateľná hŕstka demonštrantov vyjadrovala či vyjadruje "vôľu" všetkých voličov by skončil katastrofou.
Generálny štrajk v kapitalizme??? A na Slovensku??? Ti šibe???

17.04.2018 | martin33

+++

17.04.2018 | ibis

+++

17.04.2018 | MG151

mba plne súhlasím. Ale sme na SLovensku, ktoré bolo už viac ako 70 rokov ( a to ešte neviem ako to fungovalo za 1.republiky) systémovo deformované. Švajčiarov zo Slovákov neurobíme nie za generáciu, ale ani za 100 rokov. Ale je pravda, že raz sa začať musí. Ale pre toho, kto chce zaregistrovať výsledky už za svojho života, je lepšie sa vysťahovať .... :-(

17.04.2018 | ompitál

ešte by som sa komentátora spýtal, akým spojencom pellegriniho vo vnútrostraníckom boji by drucker mohol byť, keď posledne menovaný nie je členom strany smer...

17.04.2018 | EuroSMS

Nemoze mat Drucker aj svoje vlastne pohnutky, preco sa takto rozhodol a konal? Co ak tlak na jeho osobu, rodinu, vnutorne hodnoty, zdravie dosiahol medze, ktore nebol ochotny prekrocit? Co ak dostal “prikaz”, ktora sa neodmieta? Nie je k dispozicii dost informacii, aby bolo mozne teraz objektivne zhodnotit tento krok.

17.04.2018 | Don Quijote

Súhlasím, ale jeho zdôvodnenie odchodu je vcelku čudné.

17.04.2018 | atabaz

Nemal by publicista, ktorý má záujem pestovať si imidž seriózneho novinára, voliť takú cestu informovania verejnosti, aby si čitatelia sami utvorili názor, sami si zvolili primerané emotívne postoje bez slovného navádzania novinára?!
Prvoradou povinnosťou novinára je informovať , preto by autor článku mal informovať čitateľov o tom, pre aké skutky - treba ich vymenovať konkrétne - mal Drucker odvolať Gašpara, lebo Drucker zdôrazňoval, že na to nenašiel žiaden dôvod. Drucker hneď po svojom vymenovaní za ministra vnútra vyhlásil, že bude usilovať o zmenu legislatívy v záujme odpolitizovania polície. Táto zmena vyžaduje čas. Pozýval na debatu o situácii v oblasti práce polície a činnosti ministerstva vnútra iniciátorov protestných pochodov. odmietli. Prečo, to sa dovtípi každý, kto vie zrátať dva a dva. ("Slušné Slovensko", to sú predsa iné reakcie ako pokojné debaty, Protestné pochody v uliciach. požiadavky, obvinenia na tribúnach - v podstate len jednostranné monologické informácie, to je predsa účinnejšia ceta presviedčania más.)

Namiesto voľby emotívnych vyjadrení, strašenia "enormným tlakom vedenia Smeru", najmä vplyvom istých priam démonických osôb v ňom, odvolávania sa na plné námestia ľudí (ôneuveriteľne zahanbujúci výkon", zbabelý útek, "brnkal na nervy spoločnosti svojím vlastným vajataním", netrúfol si na otvorenú vojnu s Ficom a Kaliňákom, "zabudnite na akýsi príčetnejší Smer s dvoma mladými fešíákmi v popredí" a pod.) mal autor článku, p. Obradovič, radšej uvádzať konkrétne fakty.
A to objektívnym a presvedivým spôsobom.
Také sú konkrétne dôkazy toho, že Smer je na poitickej scéne väčšie nebezpečie, ako bol svojho času Mečiar, lebo (nasleduje výpočet konkrétnych negatívnych skutkov členov strany Smer a ich porovnanie s kauzami politikov za Mečiara, za Dzurindu, za Radičovej). Toto sú konkrétne dôkazy káuz vlády, ktorá je tu od marca 2016 a ktorá je tu od marca 2018. Porovnajte, čitatelia, budete zhrození, koľko je toho "zla". (Nasleduje výpočet, porovnanie, zdôvodnenie.) Toto sú konkrétne "prehrešky", previnenia policajného prezdienta Gašpara. Tiež konkretizované.
Netreba zabúdať na to, že motív vraždy novinára nie je známy, čo oznámil nedávno zástupca generálnej prokuratúry pred niekoľými dňami verejnosti. Nie je teda možné ani obviňovať istú politikcú stranu z toho, že predstavuje politické pozadie vraždy. Netreba tiež zabúdať na to, že policajný prezident neyšetruje a ani nemá vplyv na vyšetrenia. Toto tiež zdôraznil zástupca GP.

Pripomínam, ako sa o vražde vyjadrila L. Kurilovská:
"Polícia, hlavne v prípade úkladnej vraždy, musí zvažovať všetky možné skutočnosti a nemôže sa upriamiť len na jednu jedinú stopu, ktorú si, žiaľ, žiada verejnosť. Je to strašné, čo sa stalo, ale nadobudlo to také rozmery, že do vyšetrovania sa príliš zasahuje, aj politicky, aj mediálne, na čo zas reaguje verejnosť. "
"Obávam sa, že ak sa zistí akýkoľvek iný motív, ako očakáva verejnosť, nikto tomu nebude chcieť veriť a zas bude polícia a prokuratúra obvinená z podsúvania informácií."

Kto uprednostňuje racionálnosť, nie emócie (prostredníctvom nich aj zavádzanie), vie úplne prese, kto tu polarizuje spoločnosť,sťažuje prácu vyšetrovateľov, "znefunkčňuje vládu, zdržiava plnenie jej úloh, destabilizuje spoločnosť.
Neurčitosti, všeobecnosti, si môže dovoliť ulica, ale novinár, ktorý stojí vo svojej práci o presadovanie zásad preofesionality, si nedovolí viezť sa na vlne populizmu. Pracuje s konkrétnymi údajmi, s faktmi, nie
s neurčitosťami, so zvšeobecneniami a už vonkoncom nie výlučne emotívneho charakteru.

17.04.2018 | mazopapagaj

+++

bohužial momentálne TREND-y v žurnalistike sú presne vystihnuté.
Navyše berme do úvahy to. že pán Obradovič sa snaži patriť k tým menej bulvárnejším.

17.04.2018 | otíc

Dlhý príspevok, ale nemenil by som ani slovo a podpísal sa podeň.
Obradovič by pasoval svojim "novinárstvom" do Rudého práva či Pravdy sedemdesiatych rokov.

17.04.2018 | H4ckerDad

Uplny suhlas. (nie, nie som zastanca Smeru, nikdy som ich nevolil a ani o tom neuvazoval.)

17.04.2018 | Brano L.

Ako krasne dlhy koment, len trochu mimo misu. Priamo je uvedené v článku, že sa jedná o komentár. T.z. Obradovič v takom prípade nielen že neporušil novinársku etiku, ale dokonca správne vyslovuje svoje názory. Môžeme s ním súhlasiť alebo nesúhlasiť, Komentár totiž nie je spravodajský servis tlačovej agentúry.

17.04.2018 | Hanig

A čo keď sa rozumný človek rozhodol odísť úplne a navždy z politiky, čo keď mu z nej bolo ale úplne “blbo” ...???