Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gašpar útočí na premiéra Pellegriniho: mal by uvažovať o prestupe k progresívcom

13.08.2019, 19:25 | TASR

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) by podľa jeho posledných krokov mal skôr uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska, určite majú veľa spoločného. Odkazuje mu to bývalý policajný prezident Tibor Gašpar na sociálnej sieti. Reaguje tým na premiérove slová, že T. Gašpar by nemal byť na kandidačnej listine Smeru-SD pre budúcoročné parlamentné voľby a mal by sa snažiť očistiť svoje meno.

  • Tlačiť
  • 7

Premiérove vyjadrenia považuje Gašpar za súčasť jeho novej mediálnej stratégie a naháňanie politických bodov. „Podlieha tlaku médií, aby chránil samého seba pred mediálnym lynčom, namiesto toho, aby bránil zákonnosť a princípy demokracie. Nemyslím si, že tieto jeho 'liberálne chvíľky' oslovujú voličov Smeru-SD,“ uviedol T. Gašpar.

Neprehliadnite

Podotkol, že počas jeho pôsobenia na čele Policajného zboru sa P. Pellegrini k jeho práci ani osobe nevyjadroval kriticky. Označoval ho za profesionála na správnom mieste. Bývalý policajný prezident naďalej nevylučuje vstup do politiky, ale nie je to jeho prioritou. „Nerokoval som o ňom so žiadnou stranou, ani konkrétnym politikom. Žiadna strana mi kampaň neplatí, nakoľko v žiadnej kampani nie som. Moja priorita je komunikovať s ľuďmi o témach, ktoré dnes rezonujú v spoločnosti,“ dodáva.

Medializované informácie o tom, že by sa mohol objaviť na volebnej kandidátke Smeru-SD, označil Gašpar za pokus o eskaláciu konfliktu medzi P. Pellegrinim a predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, ktorý sa médiá podľa T. Gašpara snažia podsúvať verejnosti. T. Gašpar zároveň na sociálnej sieti kritizuje opozíciu, v ktorej podľa neho začína byť viac premiérov ako členov.

P. Pellegrini v súvislosti s informáciami, že by sa T. Gašpar mohol objaviť na kandidátke Smeru-SD, v utorok uviedol, že by na nej byť nemal. „Na základe aktuálnej situácie si nemyslím, že by pán Gašpar mal byť súčasťou kandidátky našej strany. Možno by sa mal skôr sústrediť na to, aby vyvrátil podozrenia a očistil svoje meno,“ doplnil P. Pellegrini. T. Gašpar odstúpil z funkcie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Peter Pellegrini, Tibor Gašpar