Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Glváč žaluje Matoviča. Vyzýva, aby ho nevydieral a komunikáciu odovzdal polícii

23.10.2019, 14:00 | TASR

Podpredseda Národnej rady Martin Glváč podáva trestné oznámenie v súvislosti s vyjadreniami lídra OĽaNO Igora Matoviča na jeho adresu. I. Matovič v utorok zverejnil časť údajnej komunikácie M. Glváča s Marianom Kočnerom a vyhlásil, že ak M. Glváč neodstúpi z funkcie podpredsedu parlamentu, zverejní aj zvyšok správ.

  • Tlačiť
  • 6

M. Glváč v súvislosti so zverejňovaním jeho údajnej komunikácie opätovne vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby urýchlene konali. I. Matovič podľa neho porušuje ústavou garantované práva, telekomunikačný zákon a dopúšťa sa trestného činu vydierania a hrubého nátlaku.

„Vyzývam orgány činné v trestnom konaní, aby si prestali zatvárať oči pred porušovaním ústavy a zákonov, začali si plniť svoju prácu a urobili poriadok s oslíkom z Trnavy - I. Matovičom," zdôraznil M. Glváč.

Neprehliadnite

M. Glváč taktiež vyzval samotného I. Matoviča, aby prestal páchať trestnú činnosť a nevydieral o zverejnení jeho údajnej komunikácie v prípade, ak neodstúpi zo svojej funkcie. Ak naozaj disponuje jeho súkromnou komunikáciou, šéf OĽaNO ju má odovzdať orgánom činným v trestnom konaní, a nie ju zverejňovať.

M. Glváč od neho zároveň požaduje, aby I. Matovič zverejnil svoj zdroj, lebo ak „ide o únik z vyšetrovacieho spisu, tak sa dopúšťa trestného činu marenia spravodlivosti.“

I. Matovič na utorkovej tlačovej konferencii zverejnil komunikáciu M. Kočnera s M. Glváčom cez komunikačnú platformu Viber. Vyzval ho, aby odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu do stredy obeda, inak podľa svojich slov zverejní aj zvyšných zhruba 900 správ z ich komunikácie.

M. Glváč už v utorok ráno poprel tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s M. Kočnerom, zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD. Už zverejnená komunikácia podľa neho nesedí so skutočnosťou. Tvrdí, že sa s M. Kočnerom nestretol od roku 2012.

Premiér Peter Pellegrini uviedol, že o medializovanej komunikácii budú v Smere-SD hovoriť a nebudú ju prehliadať. „V prípade, že je to vážne, budú aj vážne dôsledky. V prípade, že sa ukáže, že to také vážne nie je, vážne dôsledky nebudú,“ doplnil.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Glváč, Matovič, trestné oznámenie