Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google investuje ďalšie tri miliardy do európskych dátových centier

20.09.2019, 13:53 | TASR

Google v najbližších dvoch rokoch investuje ďalšie tri miliardy eur do rozšírenia svojich dátových centier v Európe. V piatok to povedal výkonný riaditeľ koncernu Sundar Pichai.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Google

Z tohto balíka pripadá pätina alebo 600 miliárd eur na rozšírenie fínskeho dátového centra v meste Hamina. Tým sa zvýši celková investícia Google v lokalite na dve miliardy eur, uviedol fínsky premiér Antti Rinne na spoločnej tlačovej konferencii so šéfom Google. „Toto je skvelá správa pre Fínsko,“ dodal.

Neprehliadnite

Google už investoval v meste Hamina 800 miliónov eur, kde premenil starú papiereň na dátové centrum. V máji americký koncern oznámil investíciu ďalších 600 miliónov eur do nového dátového centra v lokalite. Ďalšie európske dátové centrá Google sú v Holandsku, Írsku a Belgicku.

Podľa S. Pichaia rozšírenie dátových centier zvýši celkové investície Google do európskej internetovej infraštruktúry od roku 2007 na 15 miliárd eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Google

Diskusia (0 reakcií)