Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google zablokoval predvolebné videá Smeru. Zrejme sú za hranicou pravidiel

22.02.2020, 16:30 | ČTK

Internetová spoločnosť Google zablokovala asi tri desiatky predvolebných reklám vládnej strany Smer-SD a tiež dve jej videá na platforme YouTube.

  • Tlačiť
  • 17

Google reklamné spoty strany zablokoval prostredníctvom svojej služby Google Ads, informoval o tom dnes portál Živé.sk. Niektoré spoty sú podľa neho za hranicou pravidiel, v ktorých Google zakazuje napríklad nepravdivé informácie alebo podnecovanie nenávisti.

Neprehliadnite

Podľa serveru Google napríklad zakázal šírenie videa, v ktorom Smer útočí na exprezidenta Andreja Kisku a tvrdí, že politik by po voľbách presadil prijatie tisícov migrantov. Za to isté video už v januári prestal portál YouTube vyplácať jeho autorom odmenu z reklám za počet prehratí s odôvodnením, že podnecuje nenávisť.

Aj keď Google dôvod zablokovania spotu neuviedol, je pravdepodobné, že za ním zrejme stálo to isté previnenie, uviedol spravodajský server.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Google, reklama, Smer-SD