Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gorila získala hlas a Ficovi zabehla kola

27.09.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (24 reakcií) Pravidlá diskusie

27.09.2019 | zajo-

Prečo bol po cca polhodine od vydania vymazaný tento článok z titulky TRENDu?

Generálny prokurátor dôrazne odmieta účelovú manipuláciu denníka SME:

https://www.etrend....27.09.2019 | Ronald Ižip

Redakcia o dopĺňa v rámci objektivity o názor protistrany, čoskoro tam bude späť... ospravedlňujeme sa za krátky výpadok, ďakujeme

27.09.2019 | mba

Predpokladam, ze hlas bude rovnako autenticky aj pri Hascakovi, Malcharkovi, Bubenikovej... a nielen pri Ficovi ako to uz ucelovo na SK byva...

27.09.2019 | Roman Kanala

Ak je na Zlodejsku niečo účelové, tak prototypom účelovosti sú ficopindy. Majster zahrávania do autu.

Sociálne hodinky, sociálne BMW X6, ficohlas vlastnou hlavou, gorila, coca-cola, prezidentské voľby, ústavný súd. Stačí?

27.09.2019 | Európan

Lebo sú to "ich" ľudia.

27.09.2019 | zajo-

Matovič vyhlásil, že podľa jeho informácií je na NAKA ešte 13 ľudí, ktorí sú napojení na Norberta Bödöra. Líder hnutia OĽaNO to uviedol v reakcii na zadržanie funkcionárov NAKA Vorobjova a Mihálika:

https://dennikn.sk/...

27.09.2019 | Brunteles

Ficoidi mba, zajo reagujú... Ktovie či sú viacerí alebo jeden sumracnik s viacerými nickmi.
Pripomeňme si, že hlas podobný Ficovmu nahraný v onom byte Fico popieral. Takže rozumiem správne, že to predsa bol Ficov hlas...

27.09.2019 | mba

Nie som sumracnik, ale keby ste aspon trochu vedeli o com Gorila je, tak trestat treba vsetkych bez rozdielu. Inak tu budu opat NASI len inej farby. Trestne je nielen uplatky vlastnou hlavou brat, ale aj hov..m (podla slovnika isteho pana) davat. Teda aspon v civilizovanej krajine...

27.09.2019 | Brunteles

Ved v poriadku. Ale potom netreba byť precitlively na hlas/nehlas Fica.

27.09.2019 | Európan

Penta byt- Penta.
Táto redakcia-Penta.
Keby bol Fico kúpený, tak by po ňom išli ako sliepka po fľuse?
Tomu neveríš ani ty.
Prečo nejdú po Pente?
Prečo nejdú po exGP Trnkovi?

27.09.2019 | Roman Kanala

Redakcia nie je Penta. Kapitál vydavateľstva je Penta. Redakcia je nezávislá. Ak by tomu tak nebolo, prestanem sem písať blogy. A to už dávno.

16.10.2019 | Európan

To som sa pobavil
Nezávislá?
Kto ich platí?

16.10.2019 | Európan

Kto ich platí?
Od koho závisia ekonomicky, finančne?
Kto menuje vedúcich?

27.09.2019 | Ronald Ižip

Zamieňať si redakciu s Pentou je smiešne, Európan. Ak by ste takto postupovali všade, nenašli by ste nezávislé médium, keďže každé má nejakého vlastníka.

16.10.2019 | Európan

Koho chlieb jedia, toho pieseň musia spievať.
Si taký mladý, naivný alebo................ ?

27.09.2019 | olivertwist

... a prečo sa nezverejní financovanie PS + S ?!? ... KTO za nimi stojí ?!?

27.09.2019 | 5uldo

Urcite Soros a iluminati oliverko :)

27.09.2019 | al0

nezabudaj na vesmirnych jasterov!

27.09.2019 | Roman Kanala

Zo Žiliny.

28.09.2019 | scribe

Žeby ESET?

27.09.2019 | PeterKN

Pozerám detailne tú fotografiu z volebnej noci..,čo všetko sa skrýva za tým nadšením..
Asi všetko len nie blaho krajiny.

28.09.2019 | scribe

+++

28.09.2019 | atabaz

Novinári svojimi možnosťami ovplyvńovať verejnú mienku by mali byť v prvom rade tí, ktorí priamo či nepriamo usmerňujú občanov v poznaní toho, čo má byť charakteristické pre demokraciu. Predovšetkým úcta ku každému človeku. Pravý demokrat si nedovoliť opovrhovať niekým, komu nebolo preukázateľne dokázané nemorálne správanie sa či správanie sa v rozpore so zákonom.

To, čo v súčasnosti sledujeme v niektorých našich médiách, to nie je usmerňovanie občanov k triezvemu, racionálnemu uvažovaniu, najmä k potrebe spravodlivého vnímania istých javov, k trpezlivému vyčkávaniu na to, že ak sa niekde vyskytne nejaký konflikt, vynorí sa nejaká kauza, nech také problémy riešia kompetentní, nie laici, nie novinári, nie medzi sebou súperiaci politci, nie ulica! V súčasnosti niektoré médiá dávajú vedieť občanom už v predstihu (pred akýmikoľvek preverovaniami, vyšetrovaniami), komu už netreba dôverovať, lebo je to zásadne a systematicky konajúci potiprávny živel , aj keď nikto proti nemu ešte nevzniesol obvinenia. Netreba ani patriť medzi voličov najviac médiami kritizovaných politckých strán - Smer-SD a SNS, ale patriť medzi občanov, ktorí si prajú dodržiavanie nejakých zásad objektivity a korektnosti v posudzvaní činnosti politikov naprieč politckým spektrom, aby vytrvalé kritické útoky a rôzne obvinenia - zintenzívnené najmä od posledných parlamentých volieb r. 2016 - výlučne proti terajším vládnym politickým stranám. vnímali ako neobjektívne a neakceptovateľné. Politici týchto strán nie sú bez chýb, ako nie sú bez chýb ani ich protivníci.

Vraj politici súčasných vládnych strán sú rôznymi kauzami naviac pošpinení politici? (Aspoň to od posledných parlamentých volieb tvrdia politici opozície podporení niektorými spriaznenými médiami.) No treba sa pozrieť aj na kauzy minulých vád. Strana Smer-SD je tu skutočne dlho, aj rôznych nedostatkov sa za jej pôsobenia nazbieralo, ale treba si povšimnúť, čo všetko stihli "mať na rováši" už len v súčasnosti médiami najpriaznvejšie vnímaní poltici (politici opoziční) ,ktorí mali priamo či nepriamo vplyv napr. v predčasne ukončenej vláde Radičovej.

Gorila je problém z doby druhej vlády Dzurindu, jej aktérmi, účastníkmi rozhovorov s Haščákom je množstvo známych ľudí, no podľa niektorých novinárov hlavný vinník tejto kauzy bude zaručene len Fico (už o tom atuálne majú presvedčiť občanov i obrázky Fica ilustrujúce takmer všetky texty o Gorile).

Mnohí z občanov, aj keď nepatria k voličom Smeru.-SD či k voličom SNS, si neprajú vidieť v médiách politickú jednostrannosť ako za totality, lebo ak treba hľadať chyby v správaná sa politikov a posudzovať ich, tak vyvážene, spravodlivo v oboch táboroch, tak v tábore vládnych politkov, ktorí vzišli z regulárnych volieb, ako aj v tábore opozície, a to bez predčasných rozsudkov, bez urážok ľudskej dôstojnosti.

Koho treba vnímať ako možného nástupcu súčasnej vládnej garnitúry, možno už aj preto, že taký Smer-SD je na politckej scéne pridlho?! Koho z tých kritikov vládnych politckých strán, ktorí vedú politcký boj zásadane len znevažovaním svojich politckých súperov, hľadaním ich nedostastkov, presadzovaním akéhokoľvek negativizmu proti nim? Veď občan s údivom sleduje, že zväčša platí: "Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!" Bohužiaľ, tento druh politckého boja (politika znevažovania, predčasných rozsudkov) nachádza podporu aj v niektorých médiách. Toto sa má stať charakteristickou črtou našej politickej scény?

Žiadne médiá by si dnes nemali dovoliť takú úroveń článkov na politcké témy, ktoré by bolo možné prirovnať k úvahám maturantov za socializmu rozpálených hnevom proti nepriateľom socializmu. A koľko článkov sa dnes nesie výlučne na "trendovej" vlne "lebo Fico, lebo Smer-SD"? Na vlne politickej jednostrannosti?!

Nech tu nektorí občania nenadobúdajú dojem, aké jednoduché je dnes byť novinárom. Ceľ je známy (rozhodli o ňom "vplyvné" kruhy), len sa treba doňho čo najpresnejšie triafať. Za socializmu tvorili novinári neslobodne, pod tlakom silného ideologického kontrolóra. Dnes je voľba charakteru práce novinárov len na nich. Nech si ctia a pestujú profesionálnu česť. Majú nesmierne dôležitíé poslanie v spoločnoati i veľkú zodpovednosť za mnohé javy v nej.

Akékoľvek druhy previnení politikov (ak k nim došlo, a to treba preukázať), nech posudzujú skutoční odborníci. Nech novinári, rôzni analytici i politici (v rámci politického súperenia) nech neprichádzajú s predčasnými závermi.

16.10.2019 | Európan

Gorila získala hlas. Ficovi zabehla cola.
Modráci si naťahujú pampersky.