Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Grécko prvýkrát od krízy predalo 10-ročné dlhopisy

05.03.2019, 18:39 | TASR

Grécku sa prvýkrát od dlhovej krízy podarilo predať desaťročné dlhopisy. V utorok o tom informovala štátna televízia ERT s odvolaním sa na grécku agentúru na riadenie dlhu PDMA.

  • Tlačiť
  • 2

Podľa Atén bol dopyt investorov vysoký. Grécko predalo dlhopisy v objeme 2,5 miliardy eur s priemerným výnosom 3,9 percenta. Investori však predložili ponuky na dlhopisy v celkovej hodnote vyše 11 miliárd eur, uviedli zdroje z kruhov ministerstva financií.

Neprehliadnite

Grécko predtým naposledy predalo desaťročné dlhopisy v marci 2010. Atény vtedy získali z predaja 5 miliárd eur a priemerný výnos dosiahol 6,25 percenta. Krajina len o niekoľko týždňov potom musela požiadať o medzinárodnú finančnú pomoc, aby sa nedostala do platobnej neschopnosti. Záchranné programy trvali až do leta 2018, keď sa skončil posledný. Odvtedy musia Atény opäť získavať prostriedky na financovanie na trhu.

Agentúra Moody's Investors Service v piatok (1. 3.) zvýšila rating Grécka o dva stupne. Rating emitenta dlhodobých záväzkov v domácej aj zahraničnej mene vzrástol na B1 z B3. Výhľady ratingu sú stabilné.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy dlhopisy, Grécko, Moody's