Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Greta Thunbergová na ceste domov narazila na preplnené nemecké vlaky

15.12.2019, 05:50 | ČTK

Reklamu nemeckej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodne neurobila švédska aktivistka Greta Thunbergová, ktorá v sobotu na svojom twitterovom účte zverejnila fotografiu, ako sa po mesiacoch na cestách vracia do vlasti.

  • Tlačiť
  • 15

Sedí pri tom na podlahe rýchlika obklopená batožinou. „Cestujem plnými vlakmi cez Nemecko,“ napísala na twitteri 16-ročná Thunbergová k snímke.

„Deutsche Bahn - aj keď som ateista, modlím sa za teba,“ odkázal dievčaťu istý používateľ tejto sociálnej siete. „Možné meškanie,“ upozornil ju niekto iný.

Neprehliadnite

G. Thunbergová v uplynulých mesiacoch dvakrát na plachetnici preplávala Atlantik, v posledných dňoch bola na medzinárodnej klimatickej konferencii v Madride a zúčastnila sa študentského protestu za lepšiu ochranu životného prostredia v talianskom Turíne. Školáčka, ktorá stála za vznikom hnutia Fridays for future, odmieta cestovať lietadlom kvôli emisiám znečisťujúcim ovzdušie.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Greta Thunbergová