Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hackeri zverejnili osobné údaje a dokumenty nemeckých politikov

04.01.2019, 14:01 | TASR

Hackeri odcudzili údaje a dokumenty patriace stovkám nemeckých politikov a zverejnili ich na internete cez Twitter. V piatok o tom informovala nemecká verejnoprávna stanica RBB a tiež agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Nemecká vláda následne v piatok potvrdila, že na internet unikli osobné dáta a dokumenty politikov zo „všetkých úrovní“, dokonca aj dokumenty kancelárky Angely Merkelovej; týka sa to stoviek politikov, ale i ďalších popredných osobností.

Uniknuté dáta a dokumenty boli zverejnené v denných „várkach“ pred Vianocami na účte na Twitteri, ktorý je aktívny od polovice roka 2017. Únik postihol všetky strany v nemeckom parlamente okrem krajne pravicovej Alternatívy pre Nemecko (AfD), dodala stanica RBB.

Neprehliadnite

Uniknuté dáta a dokumenty neboli zverejňované podľa žiadneho systému. Stanica ešte dodala, že sa síce medzi nimi nachádzali aj osobné informácie, ako čísla mobilných telefónov, adresy, vnútrostranícka komunikácia a v niektorých prípadoch detaily o účtoch a kreditných kartách, niektoré z týchto údajov boli už roky staré, ale nešlo o politicky citlivé dokumenty. Zatiaľ nie je známe, kto je zodpovedný za únik údajov, a ani to, či sú všetky pravé.

Tlačová agentúra DPA napísala, že medzi informáciami sa nachádza takisto číslo faxu a e-mailová adresa patriace nemeckej kancelárke Angele Merkelovej, ako aj niekoľko listov pre A. Merkelovú a od nej.

Vplyvný berlínsky zákonodarca z konzervatívnej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Alexander Dobrindt povedal, že úrady pracujú na tom, aby presne stanovili, „aké údaje pri hackerskom útoku unikli a do akej veľkej miery“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hackeri, Nemecko

Diskusia (0 reakcií)