Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Harabinova sťažnosť je prejavom zúfalstva a nie odbornosti

27.03.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (20 reakcií) Pravidlá diskusie

27.03.2019 | peter fodrek

Veľmi podobný vyorec ako pri akcii P- alias Prešovskom/Veľkom sobore a p. Harabín sa správe presne ako pravoslávni vtedy.


Bratislava 26. decembra (ČTK) - Minister spravodlivosti Štefan Harabin oslavuje Vianoce dvakrát do roka. Je totiž pravoslávny veriaci, a tak by ich mal sláviť až v januári. Jeho manželka je však katolíčka, ...

26. dec 2006

https://domov.sme.s...„Veľký sobor“ v Prešove a likvidácia gréckokatolíckej cirkvi

29. Apríl 2010
Okrem týchto vonkajších útokov vplývali na celé dianie aj vnútorné faktory. Čelní predstavitelia pravoslávnej cirkvi sa taktiež snažili o etablovanie pravoslávia do gréckokatolíckej cirkvi. Roku 1946 Moskva vyslala do Prahy pravoslávneho exarchu, neskoršieho metropolitu Jelevferija (Voroncova), ktorý sa snažil o upevnenie pravoslávia predovšetkým na východnom Slovensku.

šetky spomenuté okolnosti nasvedčovali tomu, že vo veci likvidácie gréckokatolíckej cirkvi sa nielen uvažovalo, ale aj konalo. Impulz k tomuto radikálnemu kroku vzišiel zo strany štátu a nie z radov pravoslávnej cirkvi, ako sa to často mylne interpretuje. Žiaľ, až neskoro vedúci predstavitelia pravoslávnej cirkvi zistili, že sa stali „nástrojom“ v rukách mocných (Klement Gottwald, Rudolf Slánský, Alexej Čepička, Gustáv Husák, Ladislav Holdoš a i.) a už nebolo cesty späť. “ Ešte ostrejší postoj zaujal hlavný tvorca cirkevnej politiky štátu vtedajšej ČSR Alexej Čepička, generálny tajomník Ústredného akčného výboru Národného frontu (ďalej ÚAV NF) a minister spravodlivosti. Dňa 27. februára 1950 na schôdzi Predsedníctva ÚV KSČ uviedol: „Akce přestupu řeckokatolické církve k pravoslaví je třeba provést ihned. Jejím vyvrcholením má být internace Gojdiče, Hopku a vedení řecko-katolické církve. Jen pro případ, že by Gojdič a vedení činilo nepřekonatelné obtíže při přechodu, bylo by možno navrhnout opatření proti nim dříve. Návrh je třeba přesně propracovat a projednat v církevní šestce.“ Tento trend jednoznačne naznačoval, že spôsob likvidácie gréckokatolíckej cirkvi je otázkou najbližších dní, resp. mesiacov.

„Veľký sobor“ v Prešove a jeho dôsledky
http://www.kvhbesky...Samotná likvidácia gréckokatolíckej cirkvi v Československu sa dostáva do svojej záverečnej fázy, ktorá bola dovŕšením snáh pravoslávnej cirkvi po roku 1945 „rozšíriť a upevniť sa“. Túto snahu musíme vidieť v širšom kontexte ako to napríklad podáva historička Jarmila Radouchová, keď píše:
http://presov.grkat...

27.03.2019 | peter fodrek

aby nedošlo k omylu: Proste typickí pravoslávni urobia všetko aby dosiahli svoj cieľ dominancie nad oponentmi, a ak neuspejú z princípu neuznajú prehru, ale urobia všetko (aj morálne sporné), aby svoj cieľ dosiahli.

27.03.2019 | skorodochodca

... ak si pravoslávny, pochopíš ... ak katolík, nastav aj druhé líce .... to urobia aj ostatní katolíci v sobotu .... zožerú aj hownno, stačí, že ho amíci ozdobili ....

27.03.2019 | scribe

Ty zrejme pravidelne konzumuješ tiež exkrement zdobený rusákmi, a to asi už od detstva.

27.03.2019 | Brunteles

P. Harabin ide na osvedčený model. Vyrobiť kauzu, sťažovať sa na porušenie svojich práv a keďže US o jeho sťažnosti "v primeranej" lehote nerozhodne (za čo p. Harabin prirodzene nemôže a ako občana a kandidáta ho dôvody vlastne ani nezaujímajú), dôjde k porušeniu jeho práv ... a bude požadovať mastné odškodné.

27.03.2019 | Niless

Ja by som vlastne ako danovy poplatnik mal zalovat o nahradu skody vsetkych degesov z NR SR co bojkotovali volbu US lebo svojim konanim zapricinili nezvolenie aspon niekoľkych kandidatov, ktorych by mohol prezident vymenovat a tak zachovat funkcnost US. A kedze vybor posunul vsetkych do volby tak nemaju cim argumentovat.
Ale beriem na vedomie ze pri horsich do oci bijucich kauzach tunelovania statu skutok sa nestal resp. nebol poruseny zakon.

Najsmutnejsie je ze par stotisic ludi este zatlieska tomuto pohrobkovi z HZDS ako nas vsetkych dobre podoji a povzdychne si ze takeho prezidenta by sme potrebovali....hlava mi to neberie, pri tejto logike mi odpaluje dekel.

28.03.2019 | Brano L.

Nejde o logiku. Nejde o fakty.
Ide o feeling, pocity :D

27.03.2019 | tresk

Pani Mihočková,prečo by sa mal niekto zmierovať s tým, že tu nevládne demokracia, ako stále tvrdíme, ale diktatúra marketingu. Táto neznáma sa tu rozšírila ako ebola a nakazila národ, ktorý ešte verí, že si ju vybral sám. A akú kvalitu máme? Klamstvo nad klamstvo a keď nemá svojho sefa marketingu, tak nám aj vyhlási, ýe chce krajinu, v ktorej sa ľudia nemusia báť zomrieť. A to má byť prvá žena na Slovensku prezidentka? Nedajte sa vysmiať

27.03.2019 | Kladivo na hlupákov

Nešírte hlúposti. Aká diktatúra marketingu? Veď marketingové agentúry sú v zásade nezávislé na štáte a v ich odvetví nevládne ani vysoká koncentrácia.

Ja som Čaputovú nevolil, ale veľa iných ľudí rozhodne chcelo, aby postúpila do druhého kola a dali jej svoj hlas v slobodných voľbách. Takže si ju ľudia skutočne vybrali. O tom nemôžu byť pochybnosti. Ako inak by si vôbec „národ“ mal vyberať kandidáta na prezidenta? Mali by mu ho predhodiť politici či úradníci? Nonsens! Určite lepší je dnešný model, v ktorom si rôzne skupiny obyvateľov vyberú kandidátov, ktorých považujú za vhodných na prezidentskú funkciu. Zoženú im financie, zabezpečia marketing a zúčastnia sa súboja o hlasy voličov. Samozrejme, niektoré pravidlá nie sú prave najštastnejšie (napr. skupinkovanie kandidátov do predvoľebných diskusií na základe preferencií), ale prakticky ide o férový súboj s pomerne jasnými pravidlami. Myslíte, že k tomu existuje životaschopná alternatíva?

Mimochodom, dohľadajte si v akom kontexte Čaputová tú hlášku o zomretí povedala. Ak tomu nechápete, tak si to nechajte niekomu vysvetliť.

27.03.2019 | bozsky

Mna by zaujimalo, preco vsetky media beru ako experta niekoho, kto je jasne zaujaty z pozicie poradcu prezidenta Kisku a fanusika Caputovej. Automaticky ho to diskvalifikuje. Ale aspon je jasne vidiet, ze nestrannost medii, ktore ignoruju vsetky pochybnosti a podozrenia na nekale praktiky Caputovej a utocia na jej oponentov aj takto. Media sa zapojili do politickeho boja a aktivne podporuju jedneho z kandidatov, co je bezcharakterne a neeticke.

27.03.2019 | Kladivo na hlupákov

Môžete konkrétne menovať tie pochybnosti a podozrenia na nekalé praktiky?

27.03.2019 | bozsky

Caputovej koncipientska prax, ktora bola s obrovskou pravdepodobnostou protizakonne vykazana len na papieri a nikdy nebola realizovana. Skoro 2 roky totizto mala dochadzat na 8 hodinovy uvazok denne do BB z PK, co je 200km jednym smerom. Okrem toho v tom case mala zivnost, ktorou zarabala. Vsetci 3 pravnici, u ktorych si robila koncipientsku prax (zrejme u vsetkych 3 len pro forma) boli v roznych casoch spolu s nou vo VIA IURIS.
Cele to podporuje fakt, ze sa dobrovolne vzdala advokatskej licencie. To nerobi skoro nikto, ani Kalinak, ktory bol skoro 20 rokov v politike.

Caputova nie je uvedena v zozname ludi, ktori sli s Pezinskou skladkou do Luxemburgu ako zastupcovia mesta Pezinok. Dokazuju to lokalne noviny Pezincan - http://pezincan.pez...
Ak ma byt jej tvarou, ak mala za nu dostat Goldmanovu cenu, "nobelovku environmentalistov", je to velmi, velmi podivne.

Caputova nema za sebou skoro ziadne sudne spory, resp. nema za sebou ziadne, ktore stoja za zmienku. Ako bojovnicka proti "zlu" je to velmi podozrive a slabe.

Caputova bola este par dni dozadu podpredsednicka Progresivneho Slovenska, ktore jej prispelo na kampan 44% financii (rovnako, ako prispel Smer-SD Sefcovicovi) a vsade sa hra na nezavislu kandidatku. Toto je take iste klamstvo ako pri Sefcovicovi a poukazuje to na charakter.

Je podozrenie z toho, ze jej kampan robi clovek obvineny z prevratu v Ciernej Hore. Je to podozrenie. Zaroven Lajcak podpisal zmluvu s USAid, ktore tu uz bolo v rokoch 1995 - 2000 a su kvanta clankov o tom, ako zasahuju do politiky statov, v ktorych sa objavuju. Tu boli v case, ked zvrhli Meciara. A prekvapivo, Caputova sa chvali skolenim Change Management od USAid.

A este par veci je, ale toto su tie najzaujimavejsie, ktore mainstream media ignoruju.

27.03.2019 | Libor Bešenyi

Citam, citam, citam a tak nejako v nicom problem nevidim. Ziadne spolcovanie s mafiou, sudne spory, vytunelovane ci sprivatizovane podniky, ani umucene deti v pivnici. Akoby ste pastli zivotopis... kohokolvek z nas... co je tam take sokojuce?

27.03.2019 | bozsky

Tu je vidiet, ze ludom nevadi oyebavanie systemu, ak to robi nas clovek. Ked oyebavala system z pozicie mimovladkarky, bude oyebavat z pozicie sily, cize s velkou pravdepodobnostou moze prist aj na vsetko tebou spomenute, ak bude prilezitost...

28.03.2019 | peter fodrek

Problemom Slovenska je to, že sne právnický a nie právny štát.

v právnom štáte je súlad zákonov s etikou a zákony sa dodržujú.

v právnickom štáte sa zákony dodržujú bez ohľadu, či sú alebo nie sú v súlafe
s etikou

A čím je v právnickom státe nesúlad etiky a zákonov tým viac sa darí antisystému a extrémistom.

28.03.2019 | martin33

+++

28.03.2019 | Niless

Mne tiez nevonia ze mala a zrejme aj bude mat nalepku PS. Ale povedzme si na rovinu ak by sa opakovalo prve kolo kvoli Harabinovmu egu, koho mam volit?
Sefcovica som ako tak toleroval kym bol v Bruseli, mal ako tak normalne nazory, teraz v kampani ako keby v nom sedel a zanho rozmysal samotny Erik Tomas.
Potom mame Stetinaca z HZDS, fasistu, laviciara Edka.....a potom same nezname existencie.

Je mi luto, vo volbach si nevyberam partnerku na cely zivot, ale len z toho co je v ponuke a zakazdym len dufam ze to nebude horsie ako to co bolo doteraz.

Ak by prazdny hlas nieco vyriesil tak ho tam hodim, ale nas volebny system je ako zo stredoveku.

28.03.2019 | martin33

Mal si tam bojovnika proti komunistom Mikloska a bojovnika proti oligarchii Krajniaka:
To, co urobil Krajniak, je pre tuto krajinu ovela dolezitejsie ako niekolko "Pezinskych skladok".
https://www.aktuali...

28.03.2019 | Brano L.

Len to je zaujímavé, že p.Mazák, ktorý bol generálnym advokátom pri Súdnom dvore tvrdí, že sa za ňu pri súdnom konaní v Luxemburgu nemusel hanbiť. Myslíte, že videl duchov? Alebo tam naozaj videl Čaputovú?
Prosím overujte si fakty a svedectvá.
O akom prevrate v Čiernej hore hovoríte? O tom, ktorý zorganizovala ruská rozviedka?

28.03.2019 | Roman Kanala

Peter Fodrek:

"v právnom štáte je súlad zákonov s etikou a zákony sa dodržujú."

Áno, to je správne a presné. Len ešte doplním, že v právnom štáte nesmú byť v platnosti dva protirečivé zákony, lebo potom sa jeden z nich bude porušovať.

Zákon, ktorý sa nedodržiava, nie je zákon, ale je to alibi, či mimikri. To isté, ak je zákon "triedny" a existuje len preto, aby niektorých zvýhodnil. Našich človekov, ktorí sú z jeho pôsobnosti vyňatí. Jedným zo znakov totality je to, že zákony slúžia ako administratívna zásterka útlaku.