Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hasiči sú pre kalamitu v pohotovosti najmä na západe, Donovaly úplne uzavreli

30.11.2017, 09:09

Desiatky hasičov zasahujú v súvislosti so snehovou kalamitou už od stredajšieho večera najmä v západnej polovici Slovenska.

  • Tlačiť
  • 0

Hasiči sú pre kalamitu v pohotovosti najmä na západe, Donovaly úplne uzavreli.

Pozrite si fotografie kalamity zo slovenských ciest.

Šesťdesiat výjazdov za noc

Desiatky hasičov zasahujú v súvislosti so snehovou kalamitou už od stredajšieho večera najmä v západnej polovici Slovenska.

Najviac výjazdov mali najmä v Banskobystrickom kraji. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, momentálne majú najviac práce hasiči v Bratislavskom, Nitrianskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji.

Najčastejšie zasahujú pri dopravných nehodách a popadaných stromoch, ktoré blokujú vozovku. V noci zo stredy na štvrtok vykonali hasiči v súvislosti so snehovou kalamitou približne 60 výjazdov.

Neprehliadnite

Donovaly sú neprejazdné

Servis Slovenskej správy ciest po ôsmej hodine ráno varoval, že horský priechod Donovaly je úplne neprejazdný.

Ostatné priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do piatich centimetrov.

Povrch vozoviek na diaľniciach a rýchlostných cestách je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov, informuje Slovenská správa ciest.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cesty, diaľnice, Donovaly, kalamita

Diskusia (0 reakcií)