Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

História SNS sa opakuje. Danko sa nahneval a opustil živé vysielanie

24.02.2020, 18:14 | ab | © 2020 News and Media Holding

Predseda strany SNS Andrej Danko sa nahneval a počas živého vysielania opustil veľkú predvolebnú debatu, ktorú zorganizovali denník Hospodárske noviny a Rádio Expres.

  • Tlačiť
  • 10

„To ste chceli, nie?“ povedal počas odchodu moderátorovi Braňovi Závodskému. A. Danko tak urobil po slovnej výmene s moderátorom a približne hodinu po začatí diskusie, ktorej sa zúčastnili viacerí lídri strán.

„Vy si vykladáte svoje pravdy, pán redaktor,“ kritizoval predseda SNS B. Závodského. Moderátor sa ohradil, aby nemoderoval debatu namiesto neho. Dankovmu odchodu ironicky zatlieskal Igor Matovič.

„Redaktor má byť do relácie pripravený, pán Závodský opakovane zavádzal. Neprofesionalita novinárov, žiaľ, pomáha jedincom, ako je Matovič a Kotleba. Nečudujem sa, že traja lídri za Smer-SD, Sme rodina, ĽSNS odmietli vôbec prísť. Ani ja už nikde neprijmem pozvanie tohto moderátora,“ vyhlásil A. Danko po odchode.

Neprehliadnite

A. Danko končí v politike presne rovnako ako Ján Slota osem rokov pred ním, teda demonštratívnym odchodom zo živej predvolebnej diskusie, komentujú Hospodárske noviny odchod predsedu strany.

Pripomínajú tak udalosť, ktorá sa stala pred rokmi počas vysielania v relácii STV Večer na tému, keď bývalý šéf strany SNS, takisto nahnevaný po výmene názorov, nechal v štúdiu moderátorku a kolegov-politikov. SNS vtedy po voľbách z parlamentu vypadla. Podobný náhly odchod predviedol J. Slota aj v niekdajšej relácii De Facto.

Veľkej predvolebnej diskusii sa okrem A. Danka, ktorý z nej odišiel predčasne, zúčastnili aj Tomáš Drucker, Béla Bugár, Alojz Hlina, Richard Sulík, I. Matovič, Miroslav Beblavý a Andrej Kiska. Pozvané boli aj strany Smer, ĽSNS a Sme rodina, no nakoniec sa debaty nezúčastnili.

A. Danka čaká v pondelok večer aj vystúpenie v predvolebnej diskusii na Markíze. Okrem neho sú pozvanými hosťami R. Sulík, A. Hlina a Boris Kollár. 

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Andrej Danko