Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hitom milionárov je obyčajná voda a prečo beháme maratóny vo veku 29, 39 či 49

13.01.2018, 17:13 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Pokračovanie článku - stránka 3 z 3
Koniec článku - stránka 3 z 3
  • Tlačiť
  • 0

Keď je dieťa psychopat

V krátkosti ešte rád odporúčam tento excelentný text o rodičoch, ktorí doma vychovávajú psychopatov. Spoločnosť si myslí, že dôvodom vulgárneho a agresívneho správania sa detí je neschopnosť rodičov. Čiastočne majú pravdu, ale tento článok hovorí o deťoch, ktoré majú od narodenia psychopatické sklony. Sú to deti, ktoré nemajú žiadne traumy z detstva a psychológovia im neidentifikovali ADHD ani autizmus.

Príbeh v magazíne The Atlantic od novinárky Barbary Bradley Hagertyovej opisuje osud rodiny Samanthy, ktorá bije svojich súrodencov a vyžíva sa v tom. Keď mala šesť rokov začala kresliť fotografie vražedných zbraní: nôž, luk a šíp, chemikálie, plastovú tašku na udusenie. Novinárke v rozhovore povedala, že sa hrala na to, že zabila svoje plyšové zvieratká.

„Cvičila si si to na týchto zvieratách?“ opýtala sa jej autorka článku. Prikývla.

„Ako si sa cítila, keď si to urobila svojim zvieratkám?“ doplnila otázku.

„Šťastne,“ reagovala Samantha.

„Prečo ťa to robí šťastnou?“ položila ďalšiu otázku.

„Pretože si myslím, že jedného dňa to niekomu urobím,“ odpovedala.

„Skúsila si to niekedy?“

Samantha je ticho a po čase odpovedá: „Dusila som svojho malého brata.“

Záber z filmu The Shining

Čo si pozrieť cez víkend

Ak máte chuť na seriál o psychopatoch, tento týždeň vyšla na Netflixe čierna komédia The End Of Fucking World. Ide o britský seriál, ktorý opisuje pocity nevšedných teenegerov. James má 17 rokov a je to psychopat, ktorý rád zabíja zvieratá, je znudený a nepociťuje bežné ľudské emócie. Rád by zabil človeka.

Alissa je jeho rovesníčka zo školy, ktorá má psychické problémy. Záhadným spôsobom sa obaja priťahujú. Ak máte radi čierne komédie, vyskúšajte.

Slávny televízny moderátor David Letterman sa po takmer troch rokoch vracia na televízne obrazovky s novou talk show. 70-ročný komik totiž na streamovacej službe Netflix rozbehol v piatok nový program, v ktorom bude spovedať šesť osobností, ktoré on sám považuje za fascinujúce. Prvým hosťom bol bývalý americký prezident Barack Obama.

Lettermanov nový program pod názvom „Môjho ďalšieho hosťa nepotrebujeme predstavovať s Davidom Lettermanom“ (My next guest needs no introduction with David Letterman) bude obsahovať celkom šesť častí.

Ďalšími hosťami bude hollywoodska filmová hviezda George Clooney, pakistanská bojovníčka za ľudské práva a držiteľka Nobelovej ceny mieru Malála Júsufzajová, spevák a hudobný producent Jay-Z, herečka Tina Fey a rozhlasový moderátor Howard Stern. Máme sa na čo tešiť.

Pokračovanie článku - stránka 3 z 3
Koniec článku - stránka 3 z 3
  • Tlačiť
  • 0

Tagy Záložky na víkend, Záložky na víkend

Diskusia (0 reakcií)