Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Holandsko zastaví vývoz zbraní do Turecka, Švédi chcú embargo na úrovni EÚ

11.10.2019, 20:45 | TASR

Holandsko zastaví vývoz zbraní do Turecka v súvislosti s tureckým útokom na kurdské sily v severnej Sýrii, informovalo v piatok holandské ministerstvo zahraničných vecí.

  • Tlačiť
  • 1

„Holandsko sa rozhodlo odoprieť všetky žiadosti o licencie na vývoz vojenského tovaru do Turecka až do vyriešenia situácie,“ uviedlo ministerstvo pre agentúru AFP.

Nórsko vo štvrtok pozastavilo všetky dodávky zbraní do Turecka a ako informovala agentúra DPA, Švédsko bude hľadať podporu na zbrojné embargo proti Turecku na úrovni Európskej únie, a to na budúcotýždňovom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ.

Neprehliadnite

Podľa piatkových slov švédskej ministerky zahraničných vecí Ann Lindeovej Švédsko navrhne, aby EÚ preskúmala aj „reštriktívne opatrenia“, mohlo by ísť o „ekonomické sankcie alebo sankcie proti jednotlivcom“.

Invázia Turecka do severovýchodnej Sýrie, kde operujú Kurdmi vedené Sýrske demokratické sily (SDF), dlhoročný spojenec Spojených štátov v boji proti teroristom zo skupiny IS, sa začala v stredu. Ankara ju spustila po tom, ako sa z tejto oblasti stiahli americkí vojaci.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy sankcie, Turecko