Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Holandský exposlanec si nárokoval polmiliónovú dávku

11.02.2019, 17:04 | TASR

Holandsko venovalo za posledných šesť rokov okolo 24 miliónov eur na osobitné sociálne dávky pre bývalých poslancov a ministrov. Informoval o tom v pondelok spravodajský server DutchNews.nl.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Holandsko

Poslanci alebo bývalí členovia holandskej vlády mohli v období od septembra 2012 do konca roka 2018 požiadať o osobitnú dávku v nezamestnanosti. Túto možnosť využilo 186 bývalých poslancov, 18 exministrov a 15 bývalých štátnych tajomníkov.

Neprehliadnite

Denník Telegraaf s odvolaním sa na údaje ministerstva vnútra napísal, že jeden nemenovaný exposlanec si nárokoval dávky vo výške 468 219 eur. Istý štátny tajomník mal zase čerpať dávky vo výške 482 861 eur.

Holandskí poslanci a ministri, ktorí prídu o svoje politické funkcie, majú po dobu jedného roka nárok na 80 percent z pôvodného platu. Ak po odchode z funkcie získajú inú, avšak horšie platenú prácu, môžu požadovať doplnkové finančné dávky.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Holandsko