Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hotelieri hlásia nový rekord v počte ubytovaní. Medzi turistami dominujú Česi

22.11.2019, 11:23 | ČTK

Hotelierom a prevádzkovateľom iných ubytovacích zariadení na slovensku za prvé tri štvrťroky tohto roka stúpol počet ubytovaných klientov medziročne o 13,2 percenta a dosiahol nový rekord. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes zverejnil slovenský Štatistický úrad. Medzi zahraničnými turistami v krajine pod Tatrami dlhodobo dominujú Česi.

  • Tlačiť
  • 1

Služby ubytovacích zariadení na päťmiliónovom Slovensku využilo od januára do konca septembra bezmála 4,95 milióna domácich a zahraničných návštevníkov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 13,2 percenta.

Neprehliadnite

V sledovanom období rýchlejšie stúpol počet domácich turistov, a to medziročne o 16,4 percenta na takmer tri milióny. Slovenské úrady už skôr uviedli, že hotelierom pomáhajú takzvané rekreačné poukazy pre zamestnancov. Od tohto roku totiž musia väčší zamestnávatelia prispievať vybranej skupine pracovníkov na ich chalupy na slovenský.

Za prvé tri štvrťroky tohto roka sa na slovenskom ubytovalo tiež 1,95 milióna cudzincov, čo predstavuje oproti vlaňajšku nárast o 8,6 percenta. Z čiastkových údajov štatistického úradu tiež vyplýva, že z celkového počtu ubytovaných klientov na Slovensku tvoria Česi viac ako desatinu.

Tržby ubytovacích zariadení na Slovensku za obdobie od začiatku tohto roka do konca septembra dosiahli 397,7 milióna eur, medziročne narástli o pätinu.

Vlani slovenskí hotelieri zaznamenali rekordný počet ubytovaných hostí. Ubytovacích služieb za celý rok 2018 využilo na Slovensku takmer 5,6 milióna domácich i zahraničných turistov. Oproti roku 2017 to bol nárast o 4,1 percenta.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy hotelierstvo

Súvisiace články

Rekreačné poukazy tlačia firmy k múru

Rekreačné poukazy tlačia firmy k múru

Najnovší návrh koaličnej SNS rozšíriť povinné rekreačné poukazy plošne na všetky firmy môže viesť k rušeniu iných benefitov či pracovných miest. Najviac by sa to dotklo „tých najmenších“ 1

Vysoká škola je skoro pre každého. Najsvedomitejší sú medici

Obchodná dohoda je o krok bližšie. Čína a USA súhlasili s textom prvej fázy

Košice idú zvyšovať daň z nehnuteľností

Johnsonove víťazstvo a Daňo s Vaským v rukách NAKA: Najdôležitejšie správy dňa