Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hrozí, že na straty VšZP sa poskladáme všetci, varuje INEKO

27.02.2017 | Mária Hunková

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

27.02.2017 | citatelTrendu

Kde boli análnici, keď sme sa skladali na stratové banky, ktoré sme potom predali za euro? Alebo Dzurinda sa nekritizuje?
PS: Tým netvrdím že je všetko vo VŠZP v poriadku, mala by byť vyvodená zodpovednosť voči predchádzajúcemu manažmentu.

27.02.2017 | Brano L.

Pokiaľ viem, banky sa za euro nepredávali. Ste si svojimi informáciami tak istý?

27.02.2017 | citatelTrendu

prepáč, opravím sa, jednu banku sme dokonca sprivatizovali za 1 korunu!
V októbri 1999 bola uvalená na Priemyselnú banku, a.s., (PB) nútená správa, ktorá sa skončila predajom banky SlSp za jednu korunu!
http://www.noveslov...

28.02.2017 | Brunteles

A co teda tvrdis súdruh? Ci nič?
Lebo štát nesanoval stratové banky ale rekapitalizoval rozkradnute banky, ktoré Dzurinda neukradol ale rozobrali ich dnesne piliere strany SMER - oligarchovia. Vtedy "slovenská kapitalotvorna vrstva".
Tie sa nasledne predali - a odvtedy stat mal s bankami viacmenej kľud. Zaviedli sa západné štandardy a naopak mu stabilné prinášajú zisky v podobe daní, odvodov a pod.
Naopak Ty tuším naznacujes, ze oddlzovanie je dobre, priam historicky odskusane.
Uniká Ti vsak, ze samotne oddlzovanie bez radikálnych zmien je iba prestretie stola pre dalsiu bandu, aby zacala dalsiu novu žranicu.
Ak by bolo sucastou ozdravneho planu VŠZP aj jej následne odpredanie subjektu so silnym know-how, potom by si mohol prirovnavat k Dzurindovi. To by sa mohlo podobať...
Tvoji súdruhovia zo SMERu si vsak pripravujú iba novu žranicu, samozrejme za cudzie. Za potlesku takych ako si Ty...

28.02.2017 | citatelTrendu

Uniká ti podstata, ja nie som proti privatizácii VŠZP za jasných transapretných pravidiel, ale som proti účelovému zavádzaniu čitateľov.

Kde bolo INEKO, keď Zajac sprivatizoval všetky ziskové oddelenia nemocníc a stratové nechal štátu? Prečo sprivatizoval (rovnako ako Dzurinda) len ziskové podniky, stratové nechal štátu? Keď povieme A, povedzme aj B, ak privatizácia, tak komplexná, nielen ziskové hrozienka vybranému subjektu.

Bohužiaľ na Zlodejsku platí že zisky sa privatizujú a straty znárodňujú.

27.02.2017 | noname2

To nam ale povedali novinu! Tak to bolo a bude vzdy ked nieco robi statny uradnik parazit tak sa poskladame! ;-D

28.02.2017 | JAJA11

všetko čo je zadarmo sa zneužíva ..... a ak to kontroluje štát, tak dvojnásobne ..... akú motiváciu majú ľudia, aby nezneužívali zdravotníctvo? veď im je úplne jedno, či úkon, ktorí im lekári vykonajú je potrebný alebo nie.... a ak si pripíšu k tomu ešte aj niečo ďalšie, tak čo.... veď jeho to nič nestojí ..... pokiaľ ľudia nebudú participovať na poplatkoch za úkony v zdravotníctve, vždy bude zdravotníctvo tam, kde je..... veď tie "hlúpe" poplatky za zdravotné úkony aspoň trochu znížili takéto bezbrehé rozkrádanie ..... lekár dostal viac peňazí a nemal potrebu si pripisovať úkony, alebo ordinovať aj zbytočné úkony pacientom, len aby mal dostatok výkonov a pacienti sa nechodili porozprávať s doktorom o svojich osobných problémoch ......

dnes je to s vlakmi..... nechápem prečo sú absolútne zadarmo ..... nehovorím, že je to zlé pre starých ľudí, ale stačilo rozšíriť princíp, ktorí platil pre dôchodcov nad 70 rokov (platili si symbolickú sumu za každých 50 km) na všetkých dôchodcov a študentov...... dnes kto skontroluje železnice, koľko naozaj cestuje dôchodcov a študentov? ak by potrebovali, môžu si pripísať počet cestujúcich a vyžiadať od štátu peniaze ..... a určite by ubudlo cestujúcich, ktorí si sadnú do vlaku, odvezú sa nejakých 200 -300 km, dajú si kávičku a vrátia sa domov (to som ja osobne počula rozhovor vo vlaku) ...... naozaj si môžeme dovoliť takto rozhadzovať peniaze? Ak aj chce štát pomáhať slabším, mal by to robiť s rozumne ......

28.02.2017 | Brunteles

Lebo za vlády SMER SD sa nepomáha slabsim. Pomáha sa zasadne NAŠIM. Slabším sa hádžu marketingové omrvinky.